آخرین بروز رسانی: 20ام اسفند, 1401

دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022

دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022

جاینت:

جاینت یک شرکت تایوانی تولیید کننده دوچرخه و بزرگترین تولید کننده دوچرخه در دنیا است. این شرکت دوچرخه های مبتدی تا رده بالا برای شرکت در مسابقات جهانی در انواع رشته های دوچرخه سواری را تولید و عرضه می کند.

دوچرخه سواری:

در ابتدا به بررسی ورزش دوچرخه سواری می پردازیم. دوچرخه سواری یکی از پرطرفدار ترین ورزش های جهان است. شاید بتوان اولین ورزشی که بسیاری از کودکان یاد می گیرند را دوچرخه سواری در نظر گرفت.

دوچرخه سواری یک ورزش و تفریح محسوب می شود. یعنی شما می توانید با دوچرخه به گردش و تفریح بروید و همزمان در حال انجام ورزش باشید!

به همین دلیل بسیاری از خانواده ها خرید دوچرخه برای فرزندان خود را در اولویت قرار می دهند.

در ادامه به بررسی انواع استفاده از دوچرخه می پردازیم…

انواع استفاده از دوچرخه:

امروزه از دوچرخه استفاده های مختلفی می شود:

دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه:

دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022امروزه باتوجه به هزینه های بالای تهیه و نگهداری خودرو، بسیاری از مردم برای انجام امور روزمره درون شهری خود به استفاده از دوچرخه روی آورده اند. یکی دیگر از دلایل انتخاب دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه، فرار از ترافیک های بی پایان است!

دوچرخه برای تفریح:

دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022

همانطور که در بالا گفتیم، دوچرخه به عنوان یک وسیله تفریحی برای بسیاری از مردم کاربرد دارد. از آن جایی که استفاده از دوچرخه محدود به زمان یا مکان خاصی نیست، استفاده از آن به عنوان یک وسیله تفریحی بسیار پرکاربرد است.

دوچرخه برای ورزش!

دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022

مهم ترین مزیت دوچرخه، ورزشی بودن آن است. دوچرخه سواری به عنوان یکی از پرطرفدار ترین ورزش های هوازی شناخته می شود.

بسیاری از افراد برای لاغر شدن استفاده از دوچرخه را انتخاب می کنند. همچنین دوچرخه سواری برای افراد دارای اضافه وزن که ورزش های هوازی نظیر پیاده روی، بر روی زانوی آن ها فشار زیادی وارد می کند، توصیه می شود.

این ورزش بدون اعمال فشار وزن بر روی زانو ها به افراد با وزن بالا کمک میکند به تناسب اندام برسند.

ورزشکاران دوچرخه سوار به دو دسته ورزشکاران آماتور و حرفه ای تقسیم می شوند.

ورزشکاران آماتور معمولا افرادی هستند که یا در ابتدای مسیر حرفه ای شدن قرار دارند و یا اینکه بدون تلاش برای رسیدن به درجات عالی این ورزش، تنها برای سلامتی خود به دوچرخه سواری می پردازند.

ورزشکاران حرفه ای آن دسته از ورزشکارانی هستند که در رشته های مختلف دوچرخه سواری نظیر دانهیل، اندرو، کراس کانتری، کورسی جاده، پیست و… به صورت حرفه ای و زیر نظر مربی و فدراسیون مشغول به این ورزش هستند.

دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022

دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022

دوچرخه جاینت رینکون ۲ مدل ۲۰۲۲ از جدیدترین محصولات شرکت تایوانی جاینت در ایران است این دوچرخه که به عنوان یک دوچرخه اقتصادی شناخته می‌شود و قیمت متناسبی نسبت به برند و قطعات بکار رفته دارد.

شاید در نگاه اول قیمت دوچرخه را که می بینیم کمی به دور از قیمت های اقتصادی به نظر بیاید اما باید توجه داشت که منظور از دوچرخه اقتصادی، مقایسه قیمت این دو چرخه نسبت به برند و طراحی آن است؛ وگرنه با اندک جستجوی در بازار برندهای متفرقه با قیمت های بسیار کمتری مشاهده می کنیم.

معرفی دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022:

دوچرخه جاینت رینکون 2 به عنوان یک دوچرخه دو منظوره شناخته می شود. این دوچرخه برای استفاده درون شهری و مسیر های خاکی شناخته می شود. با اینکه این دوچرخه در دسته دوچرخه های کوهستان سبک کراس کانتری قرار می گیرد اما باید توجه باشیم دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022 تنها یک دوچرخه با طراحی به سبک کراس کانتری است و شما نمی توانید از آن برای مسیر های کوهستانی وحرفه ای استفاده کنید.

(البته این دوچرخه از تنه باکیفیت با آلیاژ آلومینیوم ALUXX ساخته شده که شما می توانید به ارتقای سطح لوازم آن به سادگی آن را به یک دوچرخه قابل استفاده در کوهستان تبدیل کنید.)

فریم (تنه) دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022 :

فریم دوچرخه رینکون 2 از الیاژ آلومینیوم است. آلیاژ های آلومینیوم مختلفی برای دوچرخه ها تولید می شود. شرکت جاینت برای تولید دوچرخه های تنه آلومینیوم خود از آلیاژ اختصاصی خود استفاده می کند. این شرکت برای دوچرخه های میان رده از آلیاژ آلومینیوم ALUXX و برای دوچرخه های رده بالا از آلیاژ آلومینیوم ALUXX SL استفاده می کند.

فریم دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022 از آلیاژ ALUXX ساخته شده است. از ویژگی های ALUXX  میتوان به وزن سبک و استحکام بالا اشاره کرد.

تنه دوچرخه رینکون 2 مقاومت بسیار خوبی دارد به طوری که شما می توانید با ارتقای لوازم آن، دوچرخه خود را به یک دوچرخه حرفه ای تبدیل کنید.

سیستم دنده دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022:

دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022 به یک سیستم دنده 21 سرعت از برند شیمانو مجهز شده است.

شیمانو یک شرکت ژاپنی تولید کننده انواع لوازم و قطعات دوچرخه است که به عنوان بزرگترین تامین کننده قطعات دوچرخه در دنیا شناخته می شود.

شانژمان دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022 از برند شیمانو رده تورنی است. تورنی یک رده ابتدایی در محصولات شیمانو محسوب می شود اما این مدل شانژمان، باتوجه به نوع استفاده از دوچرخه (آسفالت و خاکی) مناسب بوده و پاسخگوی نیاز دوچرخه سوار خواهد بود.

خودرو 7 سرعت دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022 کمی با دوچرخه های دیگر متفاوت است. این خودرو از برند شیمانو بوده و بزرگترین خودرو آن 34 دندانه است. این در حالی است بسیاری از دوچرخه هایی که تعداد دنده عقب آن ها 7سرعت است، خودرو بزرگشان 28 دندانه است.

تعداد دندانه های بیشتر یعنی خودرو بزرگتر و خودرو بزرگتر این امکان را می دهد که مسیر های دارای سربالایی و شیب زیاد راحت تر و روان تر قابل رکاب زدن باشد.

ترمز دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022:

دوچرخه رینکون 2 به یک سیستم ترمز از نوع مکانیکی مجهز شده است. سیستم دنده مکانیکی ترکیبی از عملکرد دیسک-سیم است.

این مدل سیستم ترمز حرفه ای تر از ترمز های لقمه ای و پایین تر از ترمز های هیدرولیکی است. ( شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد انواع ترمز دوچرخه کلیک کنید)
سیستم ترمز دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022 یک سیستم ترمز در نظر گرفته شده برای استفاده شهری از این دوچرخه است و نمی توان برای مسیر های کوهستانی به آن اعتماد کرد اما در مسیر های شهری بهترین عملکرد بی نقص را از آن شاهد هستیم.

این سیستم ترمز متشکل از سیم و دیسک بوده که هنگام ترمز گرفتن کشیده شدن سیم باعث کشیده شدن لنت ها بر روی دیسک دوچرخه شده و در نهایت دوچرخه متوقف می شود.

از مزیت های این سیستم ترمز دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022 می توان به عملکرد سریع و بی نقص آن در مسیر های شهری و خاکی اشاره کرد و از معایب آن نیز می توان به هزینه نگهداری بالاتر نسبت به ترمز های لقمه ای اشاره کرد.

لاستیک دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022:

لاستیک در نظر گرفته شده برای دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022 از برند WD در پهنای 2.10 است. این پهنای لاستیک کمترین میزان اصطحکاک را ایجاد کرده و باعث می شود رکاب زدن روان تر و راحت تری تجربه کنید.

لاستیک های در نظر گرفته شده برای دوچرخه رینکون 2022 با پهنای 2.10 معمولا مناسب جاده و نهایتا مسیر های خاکی است و برای مسیر های کوهستانی مناسب نیست.

البته همانطور که در بالا گفتیم کیفیت تنه دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022  پاسخگوی مسیر های کوهستانی است و شما می توانید با ارتقای لوازم دوچرخه آن را به یک دوچرخه حرفه ای کوهستان تدیل کنیدو لاستیک نیز یکی از لوازمی است در صورتی که بخواهید دوچرخه خود را ارتقا دهید و برای مسیر های کوهستانی آماده سازی باید ارتقا پیدا کند.

واضح است که سایز لاستیک 29 برای دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022 سایز 29  و سایز لاستیک 27.5 برای دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022 سایز 27.5 در نظر گرفته شده است.

کمک فنر دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022:

کمک فنر در نظر گرفته شده برای دوچرخه رینکون2 از برند اس آر سانتور SR SUNTOUR است که جزو برترین تولید کنندگان سیستم تعلیق در دنیا محسوب می شود. محصولات تولیدی برند اس آر سانتور در مسابقات جهانی دوچرخه سواری در رشته های مختلف دوچرخه سواری دیده می شود.

البته این برند در تولید برخی قطعات دوچرخه نظیر طبق قامه دوچرخه نیز فعالیت دارد اما زمینه تخصصی تولیدات آن، سیستم تعلیق دوچرخه است.

مدل کمک فنر در نظر گرفته شده برای دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022 از مدل XCE 28 است که عدد 28 نشان دهنده قطر لوله کمک فنر به میلی متر است.

رده XCE یک رده ابتدایی محسوب می شود و قابلیت تنظیم بازی فنر دارد. به این معنی که شما می توانید میزان سفت شدن یا نرم شدن فنر کمک خود را تنظیم کنید.

اگرچه XCE یک رده ابتدایی محسوب می شود اما بهرحال از یک برند بسیار محبوب جهانی است و کیفیت بسیار بالایی نسبت به سایر کمک فنر های معمولی رایج در بازار دارد. این مدل کمک فنر باتوجه به کارایی در نظر گرفته شده برای دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022 مناسب بیه نظر می سد.

آیا خرید دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022 به صرفه است؟

با ما همراه باشید تا یک بررسی کلی از جاینت رینکون ۲۰۲۲ داشته باشیم.

زمانی که در مورد به صرفه بودن خرید یک وسیله تحقیق می‌کنیم در واقع قیمت آن را با قیمت محصولات مشابه با کیفیت مشابه در بازار مقایسه میکنیم.
با توجه به قیمت های دوچرخه های امروزی در بازار، جاینت رینکون ۲۰۲۲ یک گزینه اقتصادی محسوب می‌شود چرا که ما در حال صحبت درباره برند جاینت به عنوان بزرگ‌ترین شرکت دوچرخه سازی در جهان هستیم.

اگر شما به عنوان خریدار جاینت رینکون ۲۰۲۲ را با برندهای متفرقه بازار مقایسه کنید قطعاً به این نتیجه می رسید که خرید این دوچرخه به صرفه نخواهد بود و ارزش خرید بالایی ندارد اما اگر آن را با برندهای رقیب و باکیفیت موجود در بازارهای جهانی مقایسه کنیم به مقرون به صرفه بودن قیمت آن پی می بریم.

از تنه آلومینیوم طراحی و ساخته شده در شرکت جاینت بهره می گیرد. آلیاژ آلومینیوم این دوچرخه با سایر برندهای متفرقه متفاوت بوده و وزن کمتر و کیفیت بسیار بالاتری نسبت به آن ها دارد.

استفاده از لوازم شیمانو در این مدل دوچرخه کیفیت آن را دوچندان کرده است.
هرچند لوازم شیمانو به کار رفته در این دوچرخه رده بالا نیستند اما پاسخگوی نیاز شما در استفاده شهری و مسیرهای خاکی خواهند بود.

لوازم به کار رفته در سیستم دنده دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022 از شرکت شیمانو مدل ۲۱ سرعت تورنی است که تعویض دنده بسیار راحت و نرمی دارد.
خودرو بزرگ این دوچرخه که یک خودرو شیمانو مدل ۷ سرعت TZ500 است، دارای خودرو ۳۴ دندانه بزرگ در آخرین دنده بوده که نسبت به مدل های قبلی، تعداد دندانه بیشتری داشته و عملکرد روان تری در سربالایی ها دارد.

این دوچرخه از سیستم ترمز دیسک-سیم ترکیبی از شرکت شیمانو و تکترو که به آن سیستم ترمز مکانیکی گفته می شود بهره می گیرد که مناسب مسیرهای شهری و خاکی خواهد بود.

از مزیت های استفاده از سیستم ترمز مکانیکی در این دوچرخه می توان به هزینه نگهداری کمتر نسبت به ترمز های هیدرولیک و عملکرد بهتر نسبت به ترمز های لقمه ای اشاره کرد.

کمک فنر دوچرخه از شرکت اس آر سانتور مدل XCE28 می باشد که قابلیت تنظیم فنر دارد و عملکرد قابل قبولی را از خود به جای می گذارد.
زین دوچرخه ساخت شرکت جاینت بوده که از جدیدترین تکنولوژی و طراحی روز بهره می گیرد.

علاوه بر سایز تنهای مختلف این دوچرخه در دو سایز طوقه ۲۷.۵ و ۲۹ تولید شده است.
مزیت سایز طوقه ۲۷.۵ پیمایش راحت تره مسیرهای سربالایی نسبت به سایز ۲۹ است و همچنین مزیت سایز ۲۹ پیمایش موانع نسبت به سایز طوقه های کوچکتر است‌.

دوچرخه جاینت رینکون ۲ تاییدیه شرکت ملی استاندارد ایران را دارد.

شما می توانید جهت مشاهده وخرید انواع دوچرخه های برند جاینت و دوچرخه جاینت رینکون 2 مدل 2022 کلیک کنید.

دسته‌بندی: blog