آخرین بروز رسانی: 20ام اسفند, 1401

زین دوچرخه

زین دوچرخه

saddle red

یکی از قسمت های مهم دوچرخه زین دوچرخه است چرا که بیشترین برخورد بدن ما با دوچرخه در قسمت زین می باشد.
زین دوچرخه باید از استانداردهای پزشکی برخوردار باشد تا باعث آسیب در درازمدت به ورزشکار نشود.
زین دوچرخه انواع گوناگونی دارد.
در این مقاله ما به بررسی کلی زین های دوچرخه می پردازیم و در مقاله های بعدی بررسی تخصصی از انواع مدل های زین خواهیم داشت.

جهت مشاهده انواع مدل های موجود زین دوچرخه کلیک کنید.

انواع زین از نظر شکل ظاهری:
در بررسی کلی زین دوچرخه زین ها را به سه دسته تقسیم می کنیم.

۱-زین های باریک:

زین دوچرخه

زین های باریک که زین های حرفه ای نیز به آنها گفته می شود برای دوچرخه های حرفهای در مسیرهای کوهستانی مورد استفاده قرار میگیرد برای استفاده از رزین های باریک ورزشکار باید از شورت یا شلوار پد دار که در قسمت نشیمنگاه آن پد نرم دوخته شده استفاده کند.
استفاده از زین های باریک برای کاربرد شهری و مکان هایی که امکان پوشیدن شورت یا شلوار پد دار در آن وجود ندارد پیشنهاد نمی شود به طور مثال اگر شما از دوچرخه برای رفتن به محل کار یا خرید های روزانه استفاده می کنید و امکان استفاده از لباس پد دار را ندارید بهتر است سراغ این مدل زین نروید.
البته توجه داشته باشید با راهکار هایی نظیر استفاده از روکش ژله ای نرم برای این مدل زین ها، دیگر ضرورتی برای تعویض زین نمی باشد.

۲- زین های معمولی:

saddle blue

زین های معمولی که تقریباً چیزی ما بین زین های باریک و پهن هستند برای دوچرخه های کوهستانی با کاربرد معمولی استفاده می شوند. برای استفاده از این مدل زین ها نیاز به لباس پد دار نیست و شما می توانید در مسیر های نسبتاً طولانی و یا حتی استفاده های شهری از این مدل زین استفاده کنید.

این مدل زین قابلیت اضافه کردن روکش ژله ای نیز دارد. در صورتی که از این مدل زین استفاده می کنید و احساس راحتی ندارید می توانید از کاور ژله ای زین استفاده کنید.

جهت مشاهده و خرید کاور ژله ای زین دوچرخه کلیک کنید.

3-زین های پهن:

زین دوچرخه

زین های پهن که بعضاً با نام زین های طبی نیز شناخته می شوند برای استفاده های درون شهری یا سایکل توریست کاربرد دارند.
این زین ها که ساختار متفاوتی نسبت به دو مدل قبلی دارند، حداکثر راحتی و حداقل خستگی را ایجاد می کنند.
با استفاده از زین پهن دوچرخه یا همان زین طبی دوچرخه، نیازی به استفاده از لباس پد دار یا روکش های ژله ای زین دوچرخه نیست.

امکانات: بعضی از زین های دوچرخه (بیشتر در مدل های طبی) مجهز به فنر شده اند تا در مسیرهای ناهموار یا سرعت گیر های شهری حداقل فشار را به دوچرخه سوار وارد کنند.
بعضی دیگر از زین های دوچرخه سواری به چراغ خطر فابریک مجهز هستند با خرید این مدل زینها دیگر نیاز به خرید چراغ خطر دوچرخه سواری نخواهید داشت

جمع بندی: در انتخاب زین مناسب برای دوچرخه خود باید دقت کنید چرا که همان طور که در قسمت بالا گفتیم بیشترین برخورد بدن ما با دوچرخه در قسمت نشیمنگاه و زین می باشد از این رو استفاده از زین مناسب بسیار حائز اهمیت است و در صورت انتخاب زین نادرست ممکن از مشکلاتی در آینده برای مان پیش بیاید.

مقاله اهمیت چراغ دوچرخه را بررسی کنید.
برای خرید انواع مدل چراغ دوچرخه کلیک کنید.

در این مقاله به معرفی چند مدل زین پرداختیم. شما میتوانید جهت مشاهده مدل های بیشتر زین دوچرخه کلیک کنید.

در صورتی که برای خرید زین دوچرخه نیاز به راهنمایی یا کسب اطلاعات بیشتر دارید میتوانید از طریق شماره های درج شده در قسمت تماس با ما با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار کنید.

دسته‌بندی: blog