آخرین بروز رسانی: 20ام اسفند, 1401

چراغ دوچرخه

چراغ دوچرخه

چراغ دوچرخه چیست و چه کاربردی دارد؟

چراغ های دوچرخه به چند دسته تقسیم می شوند؟

چرا باید از چراغ دوچرخه سواری استفاده کنیم؟ در صورت استفاده نکردن از چراغ دوچرخه سواری چه خطراتی وجود دارد؟

چراغ شارژی بخریم یا باتری خور؟

در این مقاله قصد داریم با معرفی انواع چراغ دوچرخه، راهنمای خرید مناسب ترین چراغ دوچرخه باتوجه به استفاده شما باشیم.

چراغ دوچرخه چیست؟

یکی از لوازم جانبی بسیار مهم در ورزش دوچرخه سواری، چراغ دوچرخه است. چراغ مخصوص دوچرخه سواری باید از قدرت نور کافی برخوردار باشد.

چراغ دوچرخه سواری باید به خوبی بر روی دوچرخه نصب شود و زاویه مناسبی جهت دید سایرین داشته باشد.

کاربرد چراغ های دوچرخه سواری چیست؟

هر وسیله نقلیه نیاز به چراغ و روشنایی دارد تا هم خود بتواند دیگران و مسیر را ببیند و هم دیگران بتوانند او را ببینند.

مهم ترین کاربرد چراغ های دوچرخه سواری، جلوگیری از ایجاد حادثه است. نبود چراغ دوچرخه می تواند خطرات زیادی برای ورزشکاران داشته باشد.

چراغ های دوچرخه به چند دسته تقسیم می شوند؟

چراغ دوچرخه سواری به دو دسته کلی چراغ جلو دوچرخه و چراغ عقب دوچرخه تقسیم می شود. البته چراغ عقب دوچرخه را با نام چراغ خطر دوچرخه نیز می شناسیم.

چراغ جلو دوچرخه:

چراغ دوچرخه

یک چراغ که معمولا از قدرت نور بالاتری نسبت به چراغ عقب برخوردار است. چراغ جلو دوچرخه سواری دو وظیفه مهم دارد. اول اینکه به وسایل و افراد عبوری از مقابل، حضور دوچرخه سوار را اعلام کند و دوم اینکه بتواند مسیر را به خوبی روشن و مشخص کندتا ورزشکار بتواند موانع مسیر را به خوبی ببیند.

چراغ عقب دوچرخه:

چراغ دوچرخه

همان طور که در بالا گفتیم، چراغ عقب دوچرخه را با نام چراغ خطر دوچرخه نیز می شناسیم.

اهمیت چراغ جلو دوچرخه بالاست اما شاید مهم تر از چراغ جلو دوچرخه، چراغ عقب باشد! چرا که خودرو و موتورسیکلت هایی که از کنار ما عبور می کنند، اغلب از پشت سر به سمت ما می آیند. از طرفی امکان مشاهده وسایل عبوری از پشت سر دشوار تر از مقابل است. بنابراین اهمیت چراغ عقب دوچرخه بیشتر است.

در صورت استفاده نکردن از چراغ دوچرخه چه خطراتی وجود دارد؟

هر ساله حوادث زیادی بدلیل استفاده نکردن از وسایل روشنایی بوجود می آید. تفاوتی ندارد که در کدام سبک و رشته دوچرخه سواری فعالیت می کنید، حتی اگر از دوچرخه برای امور روزمره استفاده می کنید، نباید استفاده از چراغ دوچرخه را فراموش کنید.

چراغ دوچرخه شارژی بخریم یا باتری خور؟

چراغ های دوچرخه از نطر باتری، به دو دسته شارژی و باتری خور تقسیم می شوند.

چراغ های شارژی، بازدهی بالاتری نسبت به چراغ های باتری خور دارند چرا که ظرفیت شارژ آن ها بیشتر بوده و می توانند بازدهی بهتری داشته باشند.

از طرفی باید خرید چراغ شارژی دوچرخه، دیگر نیازی به خرید باتری ندارید. (لینک مشاهده چراغ های شارژی)

از طرفی، چراغ های باتری خور اغلب در دسته چراغ های اقتصادی و ارزان قیمت هستند.

در صورتی که قصد خرید چراغ ارزان قیمت دوچرخه را دارید، می توانید سراغ چراغ های باتری خور بروید. (مشاهده انواع چراغ باتری خور دوچرخه)

شرکت های تولید کننده چراغ دوچرخه همواره در تلاش بوده اند با استفاده از فناوری های جدید و لامپ های کم مصرف، عمر باتری چراغ ها را افزایش دهند.

یک نکته بسیار مهم: برای شارژ کردن چراغ شارژی دوچرخه، هرگز از آداپتور های شارژ سریع (FAST CHARGE) استفاده نکنید. این کار می تواند باعث آسیب به باتری چراغ شما شده و عمر آن را به شدت کاهش دهد. از آن جایی که باتری چراغ های شارژی غیرقابل تعویض توسط کاربر هستند، در صورت بروز خرابی آن چراغ بدون استفاده خواهد بود.از این رو دقت به این نکته مهم است.برای شارژ چراغ خود می توانید از درگاه لپ تاپ یا آداپتور های قدیمی استفاده کنید.

برای مشاهده کلیه چراغ های موجود در فروشگاه، می توانید بر روی اینجا کلیک کنید.

در صورتی که جهت خرید چراغ دوچرخه نیاز به راهنمایی دارید،می توانید از طریق شماره های درج شده با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار کنید.

دسته‌بندی: blog