آخرین بروز رسانی: 11ام اسفند, 1401

لوازم شیمانو اصل

لوازم شیمانو اصل

shimano 1

شیمانو یک شرکت ژاپنی تولید کننده قطعات و لوازم دوچرخه است که به عنوان بزرگترین تامین کننده قطعات دوچرخه در دنیا شناخته می شود.

این شرکت با تولید قطعات و لوازم با کیفیت توانسته جایگاه بسیار خوبی در بازار دوچرخه پیدا کند.

اگر شما نیز برای خرید دوچرخه به مراکز معتبر دوچرخه فروشی مراجعه کرده باشید قطعاً با پیشنهاد خرید دوچرخه با لوازم شیمانو اصل مواجه شده اید.

چرا قطعات دوچرخه را از برند شیمانو تهیه کنیم؟

خودرو 9 سرعت دوچرخه برند شیمانو HG200

شیمانو یکی از باکیفیت ترین برند تولید قطعات دوچرخه شناخته می شود که بسیاری از شرکت های مطرح تولید کننده دوچرخه، از قطعات شیمانو استفاده می کنند.

قطعات شیمانو به دلیل کیفیت بسیار بالای ساخت، عمر بالایی داشته و بازدهی بسیار خوبی دارند. منظور از بازدهی عملکرد قطعات این برند در شرایط و استفاده های مختلف است.

در دوچرخه های حرفه ای کوهستان، یکی از برند های محبوب سیستم دنده، ترمز و… برند شیمانو است. از آن جایی که در رشته های دوچرخه سواری کوهستان، نیاز به قطعاتی با دوام بسیار بالا داریم، لوازم شیمانو اصل می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد.

در دوچرخه های کورسی نیاز به قطعاتی داریم که در دقت و سرعت عملکرد بی رقیب باشد. لوازم شیمانو اصل در دوچرخه های کورسی جاده استفاده می شود چرا که می توان شیمانو را یک برند بی رقیب در تولید لوازم دوچرخه کورسی در نظر گرفت. البته برند های دیگری نیز در تولید قطعات باکیفیت مشغول فعالیت هستند اما برند شیمانو میان تولید کنندگان دوچرخه کورسی محبوب تر است.

در دوچرخه های جاده و شهری که برای استفاده درون شهری یا رشته سایکل توریست (مسافرت با دوچرخه) استفاده می شود، باید از قطعاتی استفاده کرد که قابل اطمینان باشد. یعنی هنگامی که قرار است با این دوچرخه به مسافرت برویم،باید بتوانیم به قطعات دوچرخه اطمینان کنیم چرا که در بسیاری از مسیر ها هیچ تعمیرگاهی در دسترس ما نیست و اگر سیستم دنده، ترمز و… باکیفیت بالایی نباشد، با چالش های زیادی مواجه می شویم.

لوازم شیمانو اصل، از عمر بالایی برخودارد هستند و می توانند در شرایط مختلف، بازدهی خوود را حفظ کنند. بنابراین در بسیاری دوچرخه های شهری و مسافرتی از لوازم شیمانو اصل استفاده می شود.

تنوع زیاد لوازم شیمانو یکی دیگر از علل محبوبیت!

لوازم شیمانو اصل تنوع بسیار بالایی دارند. برای مثال سیستم دنده های شیمانو در رشته کوهستان شامل 8 رده بندی از تورنی (Tourney) تا ایکس تی آر (XTR) هستند که بر اساس نوع استفاده از دوچرخه، رده دوچرخه، قیمت دوچرخه و… در تولید دوچرخه استفاده می شوند.

تنوع بالای قطعات شیمانو باعث می شود که شرکت های مختلف تولید کننده دوچرخه برای طیف وسیعی از دوچرخه های خود بتوانند از لوازم شیمانو اصل استفاده کنند.

یکی دیگر از تنوع های لوازم شیمانو، برای رشته های مختلف دوچرخه سواری است. شیمانو برای انواع رشته های کوهستانی نظیر کراس کانتری، اندرو، دانهیل و… و برای رشته های جاده مانند دوچرخه کورسی و سایکل توریست و… قطعات مختلفی را با رده بندی های متنوع تولید کرده است.

بنابراین شرکت های دوچرخه سازی برای انواع دوچرخه های کوهستان و جاده در رده بندی مختلف، می توانند از لوازم شیمانو اصل استفاده کنند.

علت دیگر محبوبیت این برند، دسترسی راحت به محصولات شیمانو است. برای مثال یکی از برند های رقیب شیمانو، اسرم (SRAM) بوده که جزو رقیبان اصلی شیمانو محسوب می شود. اما در کشور های زیادی از جمله کشور خودمان ایزان، محصولات اسرم به سختی و با قیمت های بالاتر از قیمت جهانی یافت می شوند در حالی که انواع محصولات شیمانو اصل  را می توانید از نمایندگی های این برند در سراسر کشور تهیه کنید.

چگونه لوازم شیمانو اصل را تشخیص دهیم؟

اما سوالی که شاید برای بسیاری از کاربران و خریداران دوچرخه پیش بیاید این است که چگونه می توان لوازم شیمانو اصل را تشخیص داد؟

برای خرید لوازم شیمانو اصل دو راهکار اصلی وجود دارد اول آنکه بتوانیم لوازم شیمانو لصل را تشخیص دهیم و راهکار دوم خرید قطعات و لوازم شیمانو از مراکز معتبر و نمایندگان این شرکت است.

تشخیص لوازم شیمانو اصل:

با توجه به اینکه لوازم های کپی از برند شیمانو در بازار دوچرخه پخش شده است، تشخیص لوازم شیمانو اصل مقداری با چالش و سختی مواجه می شود.

تشخیص لوازم شیمانو اصل از روی ظاهر قطعات و لوازم تنها برای کسانی مقدور است که به وفور با این لوازم سر و کار داشته و بتوانند جنس اصل را از تقلبی تشخیص دهند.

اما اگر شما یک کاربر مبتدی هستید و اطلاعاتی در این زمینه ندارید می توانید با خرید لوازم شیمانو اصل از نمایندگی های معتبر این برند از اصالت کالای خود اطمینان حاصل کنید.

البته توجه داشته باشید که در مواردی می توان تصویر مدل قطعه مورد نظر را از سایت رسمی شرکت شیمانو مشاهده کرد و هنگام خرید قطعه شیمانو محصول مورد نظر را با تصویر رسمی که از سایت شیمانو مشاهده می شود مقایسه کرد در بسیاری از موارد، اگر کالای مورد نظر تقلبی و غیر اصل باشد تفاوت های ظاهری با تصویر متوجه شما خواهد شد.

فروشگاه دوچرخه کریمیان به عنوان یکی از نمایندگان فروش لوازم شیمانو از شرکت صبا دوچرخ همواره لوازم شیمانو اصل در بالاترین تنوع را عرضه می کند.

کلیه لوازم شیمانو موجود در فروشگاه دوچرخه کریمیان با ضمانت اصالت از این فروشگاه تقویم خریداران عزیز خواهد شد.

شما می توانید جهت مشاهده و خرید لوازم شیمانو اصل کلیک کنید.

دسته‌بندی: blog