آخرین بروز رسانی: 21ام اسفند, 1401

دوچرخه کوهستان اسکات

در این قسمت می‌تونید توضیحات کوتاه یا چکیده پست رو قرار بدید. مثلا میتونید بنویسید: ۱۳ ماسک صورت برای درمان جای جوش صحبت کنیم.

دوچرخه کوهستان اسکات

دوچرخه کوهستان اسکات

اد اسکات مهندس و اسکی باز امریکایی در سال 1958 یک اسکی با جنس آلومینیوم تولید کرد.نوآوری اد اسکات بسیار مورد توجه جامعه ورزشی آن زمان قرار گرفت چرا که این وسیله تا قبل از آن توسط فولاد یا بامبو تولید می شد و مشکلات زیادی داشتند.هرچند اد اسکات یک آمریکایی تبار بود ولی در سال 1978 تصمیم گرفت برای ادامه کار خود به اروپا برود.او کشور سوییس و شهر فریبرگ را در این کشور انتخاب کرد.نتیجه سال ها تلاش و تحقیق او در زمینه دوچرخه سواری باعث شد تا در سال 1989 با یک نوآوری جدید، صنعت تولید دوچرخه را متحول کند.

نوآوری های خلاقانه اسکات باعث شد گیرگ لومند، دوچرخه سوار آمریکایی، برنده مسابقات توردو فرانس 1989 شود.لومند اولین شخص غیراروپایی بود که توانست برنده مسابقات توردو فرانس شود و این افتخار را مدیون نوآوری اسکات بود.

اسکات یا اسکات اسپوترز یک برند سوییسی تولید کننده لوازم ورزشی از جمله دوچرخه است.

شرکت SCOTT در سال ۱۹۵۸ تاسیس شده و لوازم ورزشی از جمله عینک و کلاه اسکی، دوچرخه و تجهیزات دوچرخه را تولید می کند.

دوچرخه های کوهستان اسکات به ۹ دسته کلی تنظیم میشوند

۱- اسپکت

دوچرخه های سری اسپکت ( ASPECT ) که در کنار سری اسکیل ( SCALE ) در دره دوچرخه های تنه خشک جای گرفته اند، جزو دوچرخه های کوهستان برند اسکات هستند.

رده اسکیل که پایین تر از رده اسکیل جای میگیرد، دوچرخه هایی با تنه آلومینیوم و لوازم رده پایین تا متوسط هستند که برای پیمودن جاده های خاکی و استفاده سبک کوهستانی مناسب می باشد‌.

۲- اسکیل

دوچرخه های سری اسکیل، یک رده بالاتر از اسپکت محسوب می شود.این تفاوت را می توان در آلیاژ آلومینیوم، قطعات و لوازم مورد استفاده در دوچرخه های اسکیل مشاهده نمود.

رده اسکیل دوچرخه هایی با تنه آلومینیوم یا کربن و لوازم رده متوسط تا بالاترین رده هستند که برای استفاده از جاده خاکی تا سنگین ترین استفاده های کوهستانی (کراس کانتری) را جوابگوی نیاز ورزشکاران است.

استفاده قهرمانان و نامداران رشته دوچرخه سواری از دوچرخه هایی نظیر اسکات RC900 در مسابقات قهرمانی کراس کانتری مهر تاییدی بر کیفیت این برند سوئیسی می باشد.

۳- اسپارک

اگر به دنبال دوچرخه فول ساسپنشن (دو کمک) هستید، یکی از گزینه های پیش روی شما دوچرخه های اسکات سری اسپارک ( SPARK ) هستند.این دوچرخه ها ۷۰ درصد مناسب سربالایی و ۳۰ درصد مناسب سراشیبی کوهستان هستند.

دوچرخه های اسپارک قابل استفاده درون شهر، طبیعت گردی و کوهستانی است.

۴- جینیوس

از دوچرخه های محبوب دو‌ کمک اسکات، که اغلب مناسب سراشیبی های کوهستان هستند، سری جینیوس ( GENIUS ) را در نظر داشته باشید.کیفیت بالای تنه های آلومینیومی یا کربن در کنار لوازم رده بالا، کیفیت بی نظیر رکاب زدن را به همراه دارد.

۵- کانتسا

توجه به تولید دوچرخه های مناسب بانوان، همیشه مورد توجه شرکت های بزرگ بوده است.سری کانتسا ( CONTESSA ) از سبک دوچرخه های کوهستان بوده که طراحی هندسی تنه دوچرخه مناسب بانوان در نظر گرفته شده است.

۶- گمبلر

توجه اسکات به رشته دانهیل را نمی توان نادیده گرفت.این شرکت همواره در تلاش بوده دوچرخه های دانهیل را بهبود بخشیده و با طراحی های هندسی جدید طبق به روز ترین تکنولوژی های نوین، عملکرد سری گمبلر ( GAMBLER ) را ارتقاء دهد.

دسته‌بندی: blog