آخرین بروز رسانی: 20ام اسفند, 1401

توپی کوزر XM490 PRO

توپی کوزر XM490 PRO

توجه: شما در حال مطالعه مقاله بررسی توپی کوزر هستید.

برای مشاهده و خرید توپی توپی کوزر XM490 PRO کلیک کنید.

یکی از قطعات دوچرخه که در سرعت روان بودن دوچرخه و راحتی رکاب زدن ما بسیار تاثیر دارد توپی دوچرخه است.

توپی دوچرخه به دو دسته کلیه ساچمه ای و بلبرینگی تقسیم میشود.

توپی ساچمه ای دوچرخه:توپی کوزر XM490 PRO
توپی های ساچمه ای که از کنار هم قرار گرفتن تعداد مشخصی ساچمه با سایز مشخص س ساخته شده اند قیمت و هزینه نگهداری پایین تری دارند چرا که ساختار آنها یک ساختار ساده و برای استفاده های معمولی می باشد.

توپی بلبرینگی دوچرخه:

توپی کوزر XM490 PRO

توپی های بلبرینگی بسیار روان تر از توپی های ساچمه ای عمل می کنند. استفاده از توپی بلبرینگی برای دوچرخه باعث می شود که رکاب زدن ساده تر و با انرژی کمتری انجام شود. توپی های بلبرینگی عملکرد روان تری نسبت به توپی های ساچمه ای دارند به همین منظور در دوچرخه های رده بالا از توپی های بلبرینگی استفاده می شود.

البته باید توجه داشت که هنگام خرید توپی بلبرینگی دوچرخه به برند و کیفیت ساخت آن توجه کنیم چرا که صرفاً بلبرینگی بودن توپی دوچرخه دلیلی بر کیفیت بالای آن یا روان تر بودن آن نخواهد شد.

توپی کوزر XM490 PRO

مشاهده رنگبندی توپی کوزر 490 PRO

اگر بخواهیم در مورد یکی از پرفروش ترین توپی دوچرخه بازار ایران و جهان صحبت کنیم می توان به توپی کوزر XM490 PRO اشاره کرد.

کوزر KOOZER یک شرکت مطرح تولید کننده انواع توپی دوچرخه است. اگر شما یک دوچرخه سوار حرفه ای باشید قطعا تا به حال نام توپی کوزر را شنیده اید.

صفحه محصول توپی KOOZER XM490 PRO

توپی کوزر XM490 PRO علاوه بر کیفیت ساخت بالا، از قیمت مقرون به صرفه تری نسبت به سایر توپی های بلبرینگی هم سطح خود برخوردار است.

سیستم مغزی توپی KOOZER XM490 PRO، مغزی ۶ خار می باشد.

توپی کوزر XM490 PRO

توپی کوزر 490 Pro قابل استفاده برای خودرو های شیمانو تا ۱۱ سرعت و خودرو های SRAM تا ۱۲ سرعت می باشد.
(توپی کوزر مدل XM490 PRO برای خودروهای ۱۲ سرعت برند شیمانو قابل استفاده نمی باشد البته توجه داشته باشید مدل های دیگر برند کوزر KOOZER برای خودروهای ۱۲ سرعت طراحی و ساخته شده است که در مقاله های بعدی به معرفی آن می پردازیم)

لینک خرید توپی کوزر XM490 PRO

آیا توپی کوزر 490 پرو برای دوچرخه های شفت قابل استفاده است؟ برای دوچرخه های ضامن چطور؟

توپی کوزر XM490 PRO

توپی کوزر ایکس ام ۴۹۰ قابل استفاده برای هر دو مدل دوچرخه های شفت و ضامن می باشد.
این توپی به صورت شفت، خط برای دوچرخه های شفت طراحی شده است و البته شرکت کوزر برای استفاده دوچرخه های ضامن، دو تبدیل مخصوص برای توپی های کوزر طراحی کرده که با قرار دادن بر دو سر توپی این توپی قابل استفاده برای دوچرخه های ضامن می شود.

(لینک خرید تبدیل شفت به ضامن توپی کوزر XM490 PRO)

صدای توپی کوزر یکی از دلایل محبوبیت این توپی میان دوچرخه سواران است. این صدا هنگامی که دوچرخه سوار در حین حرکت، رکاب نزند، ایجاد می شود.
ایجاد این صدا به علت درگیری خارهای داخل توپی با لبه های پله ای مانند اطراف آن است.

میزان صدای توپی کوزر به میزان قدرت فنر خار های آن و همچنین میزان گریس درون توپی بستگی دارد.
به بیان ساده تر اگر شما فنر خارهای توپی کوزر را تقویت کنید، باعث ایجاد صدای بیشتری می شود؛ چرا که با قدرت بیشتری بر روی لبه های پله ای درون توپی ضربه می زند، و از طرفی هر چقدر میزان چربی و گریس داخل سیستم مغزی خار بیشتر باشد صدای کمتری تولید می شود.

پاسخ به یک سوال پر تکرار:

خار های توپی کوزر دچار سایش نخواهند شد.

جهت مشاهده و خرید انواع رنگ بندی توپی کوزر، اینجا کلیک کنید.

در صورتی که برای خرید توپی کوزر XM 490 PRO نیاز به راهنمایی دارید می توانید با شماره های درج شده در قسمت تماس با ما با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار نمایید.

برای مشاهده و خرید توپی کوزر XM 490 PRO کلیک کنید.

دسته‌بندی: blog