آخرین بروز رسانی: 20ام اسفند, 1401

دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022

دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022

در این مقاله به معرفی دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022 می پردایم اما قبل از آن چند نکته را مورد بررسی قرار دهیم:

امروزه دوچرخه سواری به عنوان یک ورزش بسیار طرفدار شناخته می شود.

افراد از دوچرخه ها استفاده های مختلفی می کنند که به بررسی انواع کاربرد های دوچرخه می پردازیم.

استفاده از دوچرخه به عنوان یک وسیله تفریحی:

دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022

امروزه بسیاری از مردم و حتی ورزشکاران رشته های دیگر، از دوچرخه به عنوان یک وسیله تفریحی استفاده می کنند.

دوچرخه سواری یک تفریح و ورزش همزمان محسوب می شود بنابراین بسیاری از خانواده ها خرید دوچرخه برای فرزندان خود از سنین کودکی را در دستور کار قرار می دهند.

شما هنگام دوچرخه سواری هم به تفریح خود می پردازید هم سلامت خود را تضمین می کنید. اگر تا به امروز به فکر ورزش کردن نبوده اید، با تهیه یک دوچرخه مناسب می توانید با یک تیر به دو هدف بزنید.

تفریحی بودن ورزش دوچرخه سواری باعث می شود جزو ورزش نشاط آور محسوب شود. یعنی شما از انجام این ورزش کسل نمی شوید و این ورزش هرگز برای شما تکراری نخواهد شد!

تفریحی بودن دوچرخه سواری باعث می شود یک خاصیت درمانی نیز داشته باشد. امروزه دانشمندان کشف کرده اند که دوچرخه سواری می توانید علاوه بر تاثیر بر روی سلامتی جسمانی، بر بیماری ها و مشکلات روحی نیز تاثیر داشته باشد. برای مثال دوچرخه سواری می تواند بر روی افسردگی تاثیر بسیار خوبی داشته باشد تا جایی برخی پزشکان انجام این فعالیت ورزشی را برای مراجعان تجویز می کنند.

دوچرخه به عنوان وسیله حمل و نقل:

دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022امروزه باتوجه به هزینه های بالای خرید و نگهداری خودرو، بسیاری از مردم برای انجام امور روزمره نظیر خرید های روزانه یا رفتن به محل کار، از دوچرخه استفاده می کنند.

همچنین ترافیک های سرسام آور و بی پایان، باعث رو آوردن بسیاری از افراد به دوچرخه و دوچرخه سواری شده است.

دوچرخه هم هزینه تهیه و نگهداری کمتری دارد و هم در ترافیک نمی ماند!

استفاده از دوچرخه های سبد دار برای خانم ها جهت انجام خرید های روزانه بسیار رایج شده است.

با استفاده از دوچرخه در وقت و زمان خود نیز صرفه جویی می کنید. اگر محل کار شما به منزلتان نزدیک است بهترین راه رسیدن به محل کار، استفاده از دوچرخه است.

دوچرخه به عنوان یک رشته ورزشی حرفه ای!

دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022

خاص ترین گروه استفاده کننده از دوچرخه، دوچرخه سواران حرفه ای هستند. دوچرخه سواران حرفه ای در انواع رشته های دوچرخه سواری نظیر دوچرخه سواری کوهستان(کراس کانتری- دانهیل- اندرو و…)، دوچرخه سواری جاده (کورسی و…) و رشته های دیگری نظبر سایکل نوریست (سفر با دوچرخه) فعالیت می کنند.

خلاصه:

امروزه دوچرخه سواری به یکی از محبوب ترین ورزش های همگانی در جهان تبئیل شده است. از دلایل محبوبیت این رشته می توان به خواص جسمی و روحی آن اشاره کرد. دوچرخه سواری علاوه بر تاثیر بر عملکرد قسمت های مختلف بدن نظیر قلب، با تاثیر بر مغز بر روی مواردی نظیر جلو گیری از افسردگی و… موثر واقع شده است.

خرید دوچرخه مناسب برای دوچرخه سواری اولین قدم مهم در این ورزش است. اگر دوچرخه باکیفیت تهیه نکنید، نه تنها از ورزش دوچرخه سواری لذت نمی برید بلکه می تواند در دراز مدت باعث آسیب به بدن ما شود. بنابراین توجه به دوچرخه خریداری شده بسیار مهم است.

در این مقاله ما قصد داریم یک دوچرخه از بزرگ ترین شرکت تولید کننده دوچرخه در دنیا را معرفی و بررسی کنیم.

تهیه دوچرخه از یک برند خوب و معتبر تضمین کننده کیفیت محصول خریداری شده است.

با ما همراه باشید تا دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022 را بررسی کنیم.

دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022

دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022

دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022 از جدیدترین محصولات شرکت تایوانی جاینت در ایران است این دوچرخه که به عنوان یک دوچرخه اقتصادی شناخته می‌شود و قیمت متناسبی نسبت به برند و قطعات بکار رفته دارد.

شاید در نگاه اول قیمت دوچرخه را که می بینیم کمی به دور از قیمت های اقتصادی به نظر بیاید اما باید توجه داشت که منظور از دوچرخه اقتصادی، مقایسه قیمت این دو چرخه نسبت به برند و طراحی آن است؛ وگرنه با اندک جستجوی در بازار برندهای متفرقه با قیمت های بسیار کمتری مشاهده می کنیم.

در این مقاله قصد داریم به معرفی دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022 بپردازیم. شما نیز در صورتی که خرید این مدل دوچرخه را دارید با ما همراه باشید.

دوچرخه های رینکون جاینت:

سری دوچرخه های رینکون جاینت که طی سال ها به بازار عرضه می شوند، به دلیل قیمت پایین تر نسبت به بسیاری از دوچرخه های جاینت، فروش بهتری را تجربه می کنند.

این دوچرخه ها معمولا برای استفاده های شهری تا نیمه کوهستانی طراحی و ساخته شده اند. لوازم و سیستم دنده و تعلیق این دوچرخه برای مسیر های فنی و کوهستانی مناسب نیست.

از مشخصه های سری دوچرخه های رینکون می توان به فرمان کوتاه تر، سیستم دنده و ترمز معمولی، لاستیک های باریک مناسب آسفالت اشاره کرد.

فریم (تنه) دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022

بطور کلی دوچرخه ها از نظر جنس فریم به سه دسته کلی تنه آهن، آلومینیوم و کربن تقسیم می شوند.

دوچرخه با فریم آهن:

دوچرخه های تنه آهن دوچرخه هایی با کاربرد بسیار معمولی ودر سبک اقتصادی هستند. این دوچرخه ها که بخاطر جنس فریم آهن وزن بالایی دارند کاربرد معمولی به عنوان یک وسیله نقلیه برای مسافت های کم را دارند. البته دوچرخه های بچه گانه با تنه آهن داستان شان کمی فرق دارد چرا که وزن دوچرخه های بچه گانه با فریم آهن و آلومینیوم تفاوت قابل توجهی ندارد و استفاده از فریم برای دوچرخه های کودکان صرفا از نظر جنبه اقتصادی است و از آن جایی قرار نیست کودکان مسافت های زیادی را رکاب بزنند، دوچرخه تنه آهن برای آن ها مشکلی نخواهد داشت.

دوچرخه با فریم آلومینیوم:

پرفروش ترین و پرکاربرد ترین دوچرخه های بازار، دوچرخه های تنه آلومینیوم هستند. این دوچرخه ها با انواع آلیاژ های آلومینیوم در رده های مختلف تولید می شوند. دوچرخه های تنه آلومینیوم طیف قیمتی بسیار گسترده ای دارند که برای کاربرد های مختلف تولید و عرضه می شوند.

دوچرخه با فریم کربن:

بالاترین رده از تنه های دوچرخه، تنه های کربن هستند. فریم کربن که وزن بسیار سبک تری نسبت به نمونه های قبلی دارد تنها برای استفاده های حرفه ای در سطوح بالا (مانند مسابقات) تولید می شود.

فریم های کربن علاوه بر قیمت بالا نیازمند نگهداری بیشتری هستند.

دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022 با فریم آلومینومی تولید و عرضه می شود. آلیاژ آلومینیوم این دوچرخه، آلومینیوم ALUXX است. این آلیاژ، ترکیب اختصاصی شرکت جاینت است پس از دهه ها تجربه و آزمون و خطا است. از ویژگی آلیاژ اختصاصی جاینت (ALUXX) می توان به وزن سبک و استحکام بسیار خوب آن اشاره کرد.

فریم (تنه) دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022 در سه رنگ طوسی، مشکی و آبی تولید می شود.

سیستم دنده دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022 از برند شیمانو!

شیمانو یکی از برترین برند های تولید کننده لوازم و قطعات دوچرخه در نیا است که به عنوان بزرگترین کشور تولید کننده قطعات ولوازم دوچرخه نیز شناخته می شود. معمولا برند های مطرح دوچرخه ساز برای ارتقای سطح کیفیت محصولات خود، لوازم دوچرخه های خود را از شرکت های بزرگ و مطرحی مثل شیمانو تامین می کنند.

در دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022 از سیستم دنده 24 سرعت شیمانو استفاده شده است. این سیستم دنده که از 3 سرعت برای دنده های جلو و از 8 سرعت برای دنده های عقب استفاده می کند، باعث می شود دوچرخه جاینت رینکون 1 برای انواع مسیر های سربالایی و سرپایینی مناسب باشد.

شانژمان این دوچرخه از برند شیمانو رده آلتوس است که یک رده متوسط برای کاربرد های معمولی محسوب می شود. این شانژمان که یک پله بالاتر از رده تورنی قرار دارد، عملکرد بسیار خوبی در مسیر های شهری و خاکی از خود به نمایش می گذارد.

کمک فنر اس آر سانتور برای دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022 !

اس آر سانتور یک شرکت مطرح جهانی در تولید انواع سیستم های تعلیق دوچرخه و برحی لوازم دوچرخه است. سیستم های تعلیق تولیدی این شرکت برای ساهت دوجرخه های رده بالا در سطح مسابقات جهانی استفاده می شود. برخی از محصولات این برند را در مسابقات جهانی می توانیم ببینیم!

واضح است که محصولات این برند همانند سایر برند های دیگر شامل رده بندی کیفیتی است و محصولات رده بالا آن برای مسابقات استفاده می شود.

در دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022 از کمک فنر اس آر سانتور مدل XCE استفاده شده است. این کمک فنر که سیستم آن دو فنره است، قابلیت تنظیم بازی کمک به صورت پیچی را دارد. به این معنا که شما می توانید به پیچاندن تنظیم کننده مخصوصی که بر روی کمک فنر قرار داده شده، قدرت بالا و پایین شدن کمک فنر را کم یا زیاد کنید.

این کمک فنر جزو رده های معمولی شرکت اس آر سانتور محسوب می شود اما از ویژگی های آن می توان به عمر بسیار بالا و هزینه نگهداری پایین اشاره کرد.

همچنین از آنجایی که کمک فنر استفاده شده در دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022 ساختار ساده ای دارد، سرویس و تعمیر آن کم هزینه تر و بسیار آسان تر خواهد بود.

دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022 با ترمز تکترو !

طیف وسیعی از دوچرخه های جاینت از رده های اقتصادی تا رده های حرفه ای، به سیستم ترمز تکترو مجهز شده اند. تکترو (TEKTRO) یک برند مطرح در تولید انواع سیستم ترمز دوچرخه است. عملکرد بی نقض و مثال زدنی محصولات تولیدی این برند باعث شده که شرکت های بزرگی از جمله جاینت به آن اعتماد کرده و حتی در تولید دوچرخه های حرفه ای خود نیز از ترمز تکترو استفاده کنند.

در دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022 نیز از ترمز هیدرولیک تکترو استفاده شده که می توان آن را یکی از مهم ترین نقات قوت این دوچرخه در نظر گرفت. این ترمز با عملکرد بی نقص و مثال زدنی گزینه ای بسیار خوب برای این دوچرخه محسوب می شود.

دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022 با طوقه های آلومینیومی دوجداره

طوقه یا همان دایره دوچرخه قسمتی از دوچرخه است که لاستیک بر روی آن قرار می گیرد و استحکام خود را به واسطه اسپک ها بدست می آورد.

طوقه دوچرخه یکی از مهم ترین اجزای دوچرخه است چرا که در نبود یا خرابی آن دوچرخه عملا قادر به حرکت نیست. بنابراین جنس و کیفیت طوقه دوچرخه بسیار مهم است.

طوقه های دوچرخه از نظر جنس به سه دسته آهن، آلومینیوم و کربن تقسیم می شوند.

طوقه های جنس آهن معمولا برای دوچرخه های کودکان یا دوچرخه های اقتصادی استفاده می شوند. از مزیت های این نوع طوقه میتوان به قیمت کم و استحکام نسبتا بالاتر و از معایب آن می توان به وزن زیاد و تعمیر سخت تر اشاره کرد.

طوقه های آلومینیومی پرکاربرد ترین . پرفروش ترین طوقه های دوچرخه هستند که در رده های مختلفی تولید می شوند. این طوقه وزن سبک تر از نمونه آهن و استحکام بیشتر و قیمت کمتری نسبت به نمونه کربن دارد.

طوقه های کربن را می توان رده بالاترین جنس طوقه در میان طوقه های دوچرخه در نظر گرفت. این طوقه ها که وزن بسیار کمتری نسبت به نمونه های قبلی دارند،برای استفاده های حرفه ای تولید شده اند.

اهمیت برخوداری دوچرخه از طوقه های آلومینیومی بسیار بالا است چرا که تاثیر قابل توجهی در وزن دوچرخه دارد. دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022 به طوقه آلومینیومی دوجداره مجهز شده است.

یکی از مهم ترین نکاتی که شاید کمتر کسی به آن توجه کند، دوجداره بودن رینگ یا همان طوقه های دوچرخه است.

رینگ های آلومینومی دوجداره در عملکرد نهایی طوقه بسیار موثر هستند. دوجداره بودن رینگ باعث می شود تیوپ به خوبی بر روی پوسته داخلی قرار گیرد و حرکت متوازن و یکدست داشته باشد.

همچنین دوجداره بودن طوقه دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022 باعث می شود که مقاومت طوقه بسیار بالاتر رود و در مسیر های کوهستانی و پرچالش دردسر ساز نشود.

آیا خرید دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022 به صرفه است؟

زمانی که در مورد به صرفه بودن خرید یک وسیله تحقیق می‌کنیم در واقع قیمت آن را با قیمت محصولات مشابه با کیفیت مشابه در بازار مقایسه میکنیم.
با توجه به قیمت های دوچرخه های امروزی در بازار، دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022 یک گزینه اقتصادی محسوب می‌شود چرا که ما در حال صحبت درباره برند جاینت به عنوان بزرگ‌ترین شرکت دوچرخه سازی در جهان هستیم.

اگر شما به عنوان خریدار دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022 را با برندهای متفرقه بازار مقایسه کنید قطعاً به این نتیجه می رسید که خرید این دوچرخه به صرفه نخواهد بود و ارزش خرید بالایی ندارد اما اگر آن را با برندهای رقیب و باکیفیت موجود در بازارهای جهانی مقایسه کنیم به مقرون به صرفه بودن قیمت آن پی می بریم.

از تنه آلومینیوم طراحی و ساخته شده در شرکت جاینت بهره می گیرد. آلیاژ آلومینیوم این دوچرخه با سایر برندهای متفرقه متفاوت بوده و وزن کمتر و کیفیت بسیار بالاتری نسبت به آن ها دارد.

استفاده از لوازم شیمانو در این مدل دوچرخه کیفیت آن را دوچندان کرده است.
هرچند لوازم شیمانو به کار رفته در این دوچرخه رده بالا نیستند اما پاسخگوی نیاز شما در استفاده شهری و مسیرهای خاکی خواهند بود.

لوازم به کار رفته در سیستم دنده دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022 از شرکت شیمانو مدل 24 سرعت تورنی است که تعویض دنده بسیار راحت و نرمی دارد.
خودرو بزرگ این دوچرخه که یک خودرو شیمانو مدل 8 سرعت است، دارای خودرو دندانه بزرگ در آخرین دنده بوده که نسبت به مدل های قبلی، تعداد دندانه بیشتری داشته و عملکرد روان تری در سربالایی ها دارد.

این دوچرخه از سیستم ترمز دیسک-روغن تکترو که به آن سیستم ترمز هیدرولیکی گفته می شود بهره می گیرد که مناسب مسیرهای شهری و خاکی خواهد بود.

از مزیت های استفاده از سیستم ترمز هیدرولیکی در این دوچرخه می توان به عملکرد بسیار سریع و بی نقص آن اشاره کرد.

کمک فنر دوچرخه از شرکت اس آر سانتور مدل XCE28 می باشد که قابلیت تنظیم فنر دارد و عملکرد قابل قبولی را از خود به جای می گذارد.
زین دوچرخه ساخت شرکت جاینت بوده که از جدیدترین تکنولوژی و طراحی روز بهره می گیرد.

علاوه بر سایز تنهای مختلف دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022 در دو سایز طوقه ۲۷.۵ و ۲۹ تولید شده است.
مزیت سایز طوقه ۲۷.۵ پیمایش راحت تره مسیرهای سربالایی نسبت به سایز ۲۹ است و همچنین مزیت سایز ۲۹ پیمایش موانع نسبت به سایز طوقه های کوچکتر است‌.

برای خرید دوچرخه جاینت رینکون 1 مدل 2022 تاییدیه شرکت ملی استاندارد ایران را دارد.شما می توانید با کلیک بر روی اینجا صفحه جاینت های رینکون هدایت شوید.

دسته‌بندی: blog