آخرین بروز رسانی: 20ام اسفند, 1401

دوچرخه انرژی

دوچرخه انرژی

شرکت انرژی موتور که نماینده انحصاری جاینت در ایران است. این شرکت قدمت و اعتبار بسیار بالایی در بازار دوچرخه برای خود کسب کرده است.

در سال های قبل شرکت انرژی موتور محصولات انحصاری خود شامل چراغ، دوچرخه انرژی، تلمبه، پدال انرژی و غیره را روانه بازار کرده بود که به دلیل کیفیت بسیار بالای این محصولات فروش کم سابقه ای را در بازار دوچرخه تجربه کرد.

محصولات انرژی در مدت زمان کوتاهی توانست به یکی از پر فروش ترین برندهای بازار تبدیل شود.

پس ازین فروشه کم سابقه لوازم و قطعات انرژی، این شرکت به فکر تولید دوچرخه فرو رفت تا بتواند کیفیت مثال زدنی را در دوچرخه نیز به نمایش بگذارد.

در این مقاله قصد داریم به معرفی برند انرژی بپردازیم.

تا اینجا دانستیم که برند انرژی و به طور کلی محصولات انرژی از جمله دوچرخه های انرژی به سفارش شرکت انرژی موتوری ایران در چین تولید می شوند.

دوچرخه انرژی

طراحی تنه:
دوچرخه های انرژی که به سفارش کشور ایران در چین تولید می شوند بر سبک دوچرخه های جاینت طراحی شده اند. طراحی هندسی دوچرخه های انرژی بر سبک دوچرخه های کراس کانتری می باشد.

سیستم دنده:
شرکت انرژی جهت حفظ کیفیت دوچرخه های خود از سیستم دنده های برند های مطرح جهانی نظیر برند ژاپنی شیمانو (SHIMANO) و برند آمریکایی اسرم (SRAM) استفاده می کند.
استفاده از این سیستم دنده ها در دوچرخه انرژی باعث می شود علاوه بر افزایش کیفیت و بازدهی قطعات شاهد عمر بالای آن ها نیز باشیم.

ترمز:
در دوچرخه انرژی از سیستم ترمز هیدرولیکی یا همان ترمز های دیسکی روغنی استفاده شده است.
عملکرد ترمز هیدرولیکی همانند سیستم ترمز خودرو است به این صورت که با فشار دادن دسته ترمز روغن درون لوله ترمز به لنتها فشار وارد کرده و باعث توقف دوچرخه می شود.

از مزایای ترمز هیدرولیکی دوچرخه می توان به عملکرد سریع و بی نقص آن اشاره کرد.

لاستیک:
لاستیک دوچرخه های انرژی از نوع گل درشت یا همان آجدار برای مسیرهای کوهستانی و خاکی در نظر گرفته شده است.

این لاستیک به شما این امکان را می دهد که در مسیر های پرچالش کوهستانی بتوانید کنترل دوچرخه خود را حفظ کرده و بهترین مانور دهی را داشته باشید.

همچنین ساختار لاستیک ها به صورتی است که می توانید از آن ها در مسیر های خاکی معمولی و حتی مسیر های شهری نیز استفاده کنید.

عاج های بلند لاستیک ها باعث افزایش سطح برخورد آن ها با زمین شده و از لیز خوردن دوچرخه جلوگیری می کنند.

کمک فنر:
دوشاخ یا همان کمک فنر دوچرخه انرژی از دو برند اس آر سانتور و یا ساخت شرکت انرژی می باشد‌
دوشاخ دوچرخه های انرژی دو دسته بادی و روغنی است.
دوشاخه های فنری برای دوچرخه هایی با قیمت پایین تر و دوشاخه های بادی برای دوچرخه های رده بالا در نظر گرفته می شود.

این دوشاخ خا قابلیت تنظیم دارند به این صورت که شما می توانید میزان بازی دوشاخ دوچرخه خود را باتوجه به ورن یا نوع استفاده تنظیم کنید. با پیچاندن  یک تنظیم کننده که در سمت چپ دوشاخ قرار گرفته به سمت مثبت، فنر داخل آن فشرده شده و بازی دوشاخ کم می شود و با پیچاندن آن به سمت منفی، فنر آزاد شده و بازی بیشتری خواهد داشت.

دوشاخ های بادی به شما این امکان را می دهد که تنظیم دوشاخ خود را بر اساس وزن انجام دهید. به این صورت که این دوشاخ ها یک دفترچه راهنما یا یک جدول مخصوص داشته و شما باتوجه به وزن خود آن را باد می کنید.

دوشاخ های بادی دوچرخه عملکرد بسیار نرم و روان تری نسبت به مدل های روغنی دارند و از آن ها برای مسیر های کوهستانی یا راحتی بیشتر در مسیر های شهری استفاده می شود.

هر دو مدل مجهز به قفل کن دوشاخ بوده که که به شما این امکان را می دهد در مسیرهایی که ناهمواری وجود ندارد با قفل کردن دوشاخ دوچرخه خود اتلاف انرژی را به حداقل برسانید.

زین:
برای دوچرخه های انرژی از از زین حرفه ای که در اکثر مدل های کراس کانتری مشاهده می شود در نظر گرفته شده است طراحی هندسی این زین طبق آخرین تکنولوژی روز بوده و قابلیت تنظیم به صورت ریلی را دارد.
البته توجه داشته باشید که برای استفاده از این مدل زین شما نیاز به لباس پد دار مخصوص دوچرخه سواری دارید.

فرمان:
فرمان های آلومینیومی با زاویه در نظر گرفته شده برای دوچرخه انرژی به ورزشکار این این امکان را میدهد تا در مسیر های مختلف بتواند بهترین کنترل بر روی دوچرخه را داشته و مانورپذیری دوچرخه را به حداکثر برساند.

کرپی:
کرپی دوچرخه انرژی به سرعت زاویه مثبت یا سر بالا بوده که طراحی آن به شما این اجازه را می دهد در صورت نیاز آن را به صورت زاویه منفی (به صورت سر پایین) تنظیم کنید.

دوچرخه کربن انرژی:
از تولیدات رده بالای شرکت انرژی می توان به دوچرخه کربن انرژی اشاره کرد.
دوچرخه کربن انرژی آن از جنس کربن و کمک آن از نوع بادی لوازم دنده آن از شرکت آمریکایی اسرم است، با قیمت بسیار خوبی وارد بازار شده است تا جایی که توانسته طرفداران این رشته را شگفت زده کند.

جمع بندی:
دوچرخه های انرژی جزو دوچرخه های رده متوسطه بازار بوده که با توجه به این که مدت زمان زیادی از عرضه آنها نمی گذرد شاهد یک محصول با کیفیت با ارزش خرید بالا هستیم.

شرکت انرژی همواره در تلاش بوده است تا بهبود تولیدات خود محصولات کیفیت بالایی را روانه بازار کند و هم در زمینه تجهیزات و قطعات دوچرخه و هم در تولید دوچرخه در این زمینه بسیار موفق بوده است.

تولید دوچرخه های کربن که در دستور کار این شرکت قرار گرفته توانسته است علاقه مندان خود را شگفت زده کند چرا که دوچرخه کربن انرژی با لوازم اسرم توانسته در زمینه کیفیت و به خصوص قیمت رقیب جدی برای مدعیان این رشته باشد.

جهت مشاهده و خرید انواع مدل های دوچرخه انرژی کلیک کنید

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا راهنمایی مشاوران فروش ما از طریق شماره های درج شده در قسمت تماس با ما ارتباط برقرار نمایید.

دسته‌بندی: blog