آخرین بروز رسانی: 13ام اسفند, 1401

دستکش دوچرخه سواری

در این قسمت می‌تونید توضیحات کوتاه یا چکیده پست رو قرار بدید. مثلا میتونید بنویسید: 10 فایده دو برای بدن صحبت کنیم.

دستکش دوچرخه سواری

دستکش دوچرخه سواری در دسته بندی پوشاک دوچرخه سواری تنظیم می شود اما در واقع یک وسیله ایمنی است. مهم ترین کاربرد دستکش دوچرخه سواری، ایمنی است. علاوه بر استفاده از کلاه (و استفاده از زانو بند و شولدر در رشته هایی مثل دانهیل)، استفاده از دستکش در همه رشته های ورزش دوچرخه سواری مهم است. هنگام بروز حادثه و زمین خوردن، به صورت ناخودآگاه و بی اراده دستان خود را سپر میکنیم تا از زمین خوردن با سایر قسمت های بدن بخصوص سر و صورت، جلوگیری کنیم.

اگر دستان ما محافظ نداشته باشند، کمترین حادثه برای آن ها، پارگی خواهد بود. از این باید استفاده از دستکش دوچرخه سواری را جدی بگیریم.پس تا اینجا متوجه شدیم دستکش های دوچرخه سواری وظیفه مراقبت از دستان بخصوص کف دست را هنگام بروز حادثه بر عهده دارند.

اما کاربرد های دیگر دستکش دوچرخه سواری چیست؟

دستکش دوچرخه های دوچرخه سواری کاربرد های مختلف دیگری نیز دارند. بطور مثال کفی ژله ای یا فوم آن ها باعث کاهش ضربات ریز متعدد وارد به دست شده و از خستگی و خواب رفتگی دستان جلوگیری می کند. علاوه بر این دستکش های دوجرخه سواری در زمستان باعث حفظ دمای دست شده و از دستان ما در برابر سرما مراقب می کنند. کف دستکش های دوچرخه سواری که برای کاهش ضربات طراحی شده از دو نوع جنس ژل یا فوم هست. کفی ژل که از کیفیت بالاتری برخوردار است عملکرد بهتری دارد. کفی فوم قیمت مناسب تری داشته و در سطوح ابتدایی استفاده می شود.

دستکش های دوچرخه سواری به دو دسته کلی نیم انگشت و تمام انگشت دسته بندی می شوند. دستکش های نیمه انگشت در فصول گرم و دستکش های تمام انگشت در فصول سرد سال استفاده می شوند. توجه داشته باشید دستکش های دوچرخه سواری طراحی خاصی داشته و دستکش های متفرقه برای این ورزش استاندارد و مناسب نمی باشد.

بطور مثال دستکش های نخی زمستانه، عدم کنترل و تسلط بر دسته (کتی) ترمز را به همراه دارد. یا دستکش های ضخیم کوهنوردی باعث عدم امکان تعویض دنده و واکنش های سریع مانند ترمز گرفتن می شود. طراحی خاص دستکش های دوچرخه سواری تنفس بالا (در نمونه های نیمه انگشت)، کفی فوم یا ژل تقویت شده و کفی با اصطکاک بالا جهت جلوگیری از لیز خوردن است.

دسته‌بندی: blog