آخرین بروز رسانی: 14ام اسفند, 1401

دوچرخه کولناگو

دوچرخه کولناگو

دوچرخه کولناگو 21 سرعت مدل RECORD سایز 27.5

در این مقاله قصد داریم به بررسی برند کولناگو یکی از برندهای تولید کننده دوچرخه بپردازیم در صورتی که شما نیز قصد خرید یک دوچرخه آلومینیومی اقتصادی را دارید و یا میخواهید دوچرخه کولناگو بخرید و دنبال کسب اطلاعات بیشتر هستید می توانید در این مقاله همراه ما باشید.

در ابتدا کمی در مورد دوچرخه سواری بدانیم…

دوچرخه سواری

دوچرخه سواری یکی از ورزش های محبوب این روزهای جامعه است. محبوبیت دوچرخه سواری به جامعه ما محدود نمی شود و در سراسر دنیا جزو ورزش های همگانی و محبوب به شمار می آید.

افراد از دوچرخه استفاده های مختلفی می کنند که ما در این مقاله دوچرخه سواران را به سه دسته کلی تقسیم میکنیم.

دسته اول

دوچرخه کولناگو

ورزشکاران حرفه ای این رشته هستند که به صورت حرفه ای و در سطوح بالا در رشته های مختلف دوچرخه سواری فعالیت می کنند.

دسته دوم

دوچرخه کولناگو

افرادی هستند که از دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه استفاده می کنند.
امروزه با توجه به هزینه های بالای خرید و نگهداری خودرو و همچنین مشکلاتی مانند ترافیک های شهری بسیاری از افراد ترجیح می دهند جهت انجام امور روزمره و یا عزیمت به محل کار خود از دوچرخه استفاده کنند.

دسته سوم

دوچرخه کولناگو

کسانی هستند که از دوچرخه به عنوان یک وسیله تفریحی استفاده می کنند یعنی اوقات فراغت خود را به دوچرخه سواری می روند و علاوه بر تفریحی سلامت خود را نیز تضمین می کنند.

البته برخی از رشته های دوچرخه سواری هم حرفه ای و هم تفریحی هستند. بطور مثال تصویر بالا رشته سایکل توریست یا همان گردشگری و مسافرت با دوچره را نشان می دهد که در دسته ورزش های حرفه ای و تفریحی جای می گیرد.

در بالا با سه دسته اصلی از دوچرخه سواران آشنا شدیم.

در این مقاله قصد داریم به معرفی دوچرخه کولناگو بپردازیم. هدف از معرفی گروه های مختلف دوچرخه سواران آشنایی بیشتر و پی بردن به کارایی های دوچرخه کولناگو بود.
به طور خلاصه و سریع می توان گفت که اگر شما جزو دسته دوم و سوم یعنی کسانی که از دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه یا تفریحی استفاده می‌کنند، هستید؛ دوچرخه کولناگو میتواند یک انتخاب مناسب برای شما باشد.

پس اگر جزو این دو دسته هستید، در ادامه همراه ما باشید.

دوچرخه کولناگو

دوچرخه کولناگو

کولناگو یک برند چینی تولید کننده دوچرخه است که در زمینه تولید انواع دوچرخه های طرح کوهستان فعالیت می کند.
شرکت Colnago انواع دوچرخه های با کیفیت در رده های اقتصادی را تولید می کند.
تولیدات با کیفیت و قیمت مناسب دوچرخه کولناگو باعث شد که این دوچرخه به یکی از دوچرخه های پرفروش بازار تبدیل شود.

دوچرخه کولناگو، اقتصادی است!

امروزه با توجه به افزایش غیر قابل پیش بینی همه اجناس از جمله دوچرخه بسیاری از افراد را به سمت خرید دوچرخه اقتصادی سوق داده است.
منظور از دوچرخه اقتصادی صرفاً یک دوچرخه ارزان قیمت نیست بلکه برای دوچرخه اقتصادی علاوه بر کیفیت دوچرخه قیمت آن نیز در نظر گرفته می شود به صورتی که هر دو آن ها قابل قبول باشد.
دوچرخه های کولناگو که معمولاً از تنه آلومینیوم ساخته شده‌اند قیمت کمتری نسبت به سایر رقبا دارند.
البته این قیمت کمتر به معنای کیفیت پایین تر نیست بلکه بر پایه سیاست فروش با شعار ((سود کمتر فروش بیشتر)) است.
در میان دوچرخه های تنه آلومینیوم، دوچرخه های کولناگو قیمت اقتصادی تری دارند.

توجه: بعضاً دوچرخه های آلومینیومی با قیمت های بسیار پایین و حتی کمتر از برخی دوچرخه های تنه آهن در بازار مشاهده می شود که خرید این دوچرخه ها به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود چرا که لوازم آنها غیر اصل بوده و تنه و لوازم دوچرخه از کیفیت بسیار پایینی برخوردار هستند.

دوچرخه های کولناگو از تنه آلومینیوم باکیفیت ساخته شده اند!

شاید بسیاری از افرادی که اطلاعات کافی درباره دوچرخه ندارند و به دنبال خرید دوچرخه هستند صرفاً به آلومینیومی بودن فریم دوچرخه توجه کنند.
اما آیا آلومینیومی بودن فریم دوچرخه کافی است؟
قطعا خیر! آلومینیومی که برای ساخت فریم یا همان تنه دوچرخه استفاده می شود آلیاژ های مختلفی دارد که شرکت های تولید کننده دوچرخه هر کدام از یک تکنولوژی منحصر به فرد استفاده می کنند برای همین بعضا مشاهده می شود که به دلیل استفاده از آلیاژ نامرغوب آلومینیوم وزن برخی از دوچرخه های آلومینیومی در سبک اقتصادی در نمونه‌های آهن نیز سنگین تر است!
در ساخت دوچرخه کولناگو از آلیاژ مرغوب و باکیفیت آلومینیوم استفاده شده است.
وزن و جلای آلیاژ دوچرخه کولناگو گویای این مطلب می باشد. هرچه آلیاژ آلومینیوم مورد استفاده در ساخت یک دوچرخه بهتر و با کیفیت تر باشد، آن دوچرخه از وزن کمتر و استحکام بالاتری برخوردار است.

دوچرخه های کولناگو از آلومینیوم باکیفیتی ساخته شده است که وزن آن را نسبت به بسیاری از رقبا کاهش داده و همچنین باعث استحکام بالا دوچرخه می شود.

دوچرخه کولناگو با لوازم شیمانو!

شیمانو

شیمانو یکی از برندهای مطرح و برتر تولید کننده انواع لوازم جانبی و قطعات دوچرخه است همچنین این شرکت به عنوان بزرگترین تولید کننده قطعات دوچرخه در دنیا شناخته می شود چراکه حدود ۵۰ درصد از تامین قطعات دوچرخه در انحصار شرکت شیمانو است.
استفاده از سیستم دنده شیمانو در دوچرخه کولناگو یک قدم محکم و مهم جهت ارتقای سطح دوچرخه های کولناگو است.
تجهیزات شیمانو حتی در ابتدایی ترین رده ها از کیفیت و دوام بسیار بالایی برخوردار هستند .
اگر از تجهیزات و لوازم شیمانو به خوبی نگهداری شود تا سالهای سال بدون نقص فنی پاسخگوی نیاز شما خواهد بود.

از آن جایی که دوچرخه های کولناگو معمولا در دسته دوچرخه های اقتصادی قرار می گیرند، از لوازم شیمانو رده معمولی در آن ها استفاده می شود. اما در نظر داشته باشید همانطور که در بالا گفتیم، لوازم شیمانو حتی در ساده ترین مدل ها نیز بازدهی بسیار خوبی دارند و عمر طولانی خواهند داشت.

دوچرخه کولناگو مجهز به کمک فنر قفل شو!

کمک فنر دوچرخه یکی از مهمترین قطعات دوچرخه محسوب می شود.
هنگام تردد در مسیرهای مختلف حتی در مسیر های آسفالت شهری ناهمواری های زیادی در جاده وجود دارد که می‌تواند باعث خستگی بدنی شود.
کمک فنر دوچرخه وظیفه دارد تا ضربه های وارد شده از سمت زمین به دوچرخه را تا حد زیادی خنثی کرده و از انتقال آن به بدن ما جلوگیری کند.
دوچرخه کولناگو نیز به کمک فنر دوچرخه متحرک مجهز شده تا خستگی دوچرخه سوار را به حداقل برساند.
شاید برایتان سوال پیش بیاید که کمک فنر قفل شو چیست؟
بالا و پایین شدن کمک فنر باعث می شود که ضربات وارده به دوچرخه و بدن ما تا حد زیادی خنثی شود اما همین بالا و پایین شدن و یا به اصطلاح بازی کردن کمک فنر باعث اتلاف انرژی میشود.
بنابراین در تولید دوچرخه کولناگو از کمک فنر قفل کن دار استفاده شده است.
شما می توانید در مکان هایی که ناهمواری بسیار کمی وجود دارد و یا در مسیر هایی مانند سربالایی ها که اتلاف انرژی باید به حداقل برسد، کمک فنر را قفل کنید.

همچنین یکی دیگر از موارد مهم کمک فنر دوچرخه، جنس آن است. جنس کمک فنر دوچرخه نیز همانند فریم آن از اهمیت بالایی برخوردار است. معمولا جنس کمک فنر های دوچرخه را از آهن یا آلومینیوم می سازند. واضح است که کمک فنر های آلومینیومی نسبت به نمونه های آهن، از کیفیت بالاتر و وزن کمتری برخوردار هستند.

در تولید دوچرخه کولناگو از هر دو مدل کمک فنر استفاده می شود و مدل استفاده شده بستگی به رده و قیمت دوچرخه دارد.

دوچرخه کولناگو با طوقه آلومینیومی!

دوچرخه آلومینیومی کولناگو مجهز به طوقه دوجداره دوچرخه آلومینیومی است. طوقه های دوجداره آلومینیومی باعث افزایش بازدهی و مقاومت دوچرخه هستند و از کیفیت بالاتری نسبت به نمونه های آهن یا تک جداره برخوردار هستند.
علاوه بر این جنس آلومینیومی طوقه باعث می شود که تاثیر قابل توجهی بر وزن نهایی دوچرخه داشت و نسبت به دوچرخه هایی که توقع آنها از جنس آهن است بسیار سبک تر باشد.

البته دوچرخه های کولناگو فریم (تنه) آهن با طوقه های آهن عرضه می شوند.

لاستیک دوچرخه کولناگو

در ساخت دوچرخه COLNAGO از لاستیک های باکیفیت استفاده می شود. در نمونه های آلومینیومی این دوچرخه معمولا از لاستیک کندا که به عنوان یک برند باکیفیت در ساخت لاستیک شناخته می شود، استفاده می شود.

از آنجایی که لاستیک دوچرخه در رکاب زدن شما بسیار تاثیر دارد همواره تلاش شده در دوچرخه کولناگو از لاستیک های باکیفیت نسبت به قیمت دوچرخه استفاده شود.

جمه بندی: در این مقاله به معرفی و بررسی دوچرخه کولناگو پرداختیم. دوچرخه های این برند از کیفیت بالا و قیمت مناسب تری نسبت به سایر رقبا برخوردار هستند. اگر شما به دنبال یک دوچرخه با قیمت اقتصادی و مناسب برای استفاده های معمولی هستید، می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

فروشگاه دوچرخه کریمیان (رایابایک) دوچرخه های کولناگو را با 2 سال ضمانت قطعات با تعهد سلامت و اصالت کالا برای شما مشتریان عزیز به سراسر ایران ارسال می کند.

از اینکه تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید سپاسگزاریم.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان خرید دوچرخه از طریق شماره های درج شده به روش تماس یا شبکه های اجتماعی با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار کنید.

جهت مشاهده و خرید دوچرخه کولناگو کلیک کنید.

دسته‌بندی: blog

نظر شما برای ما با ارزشه

  1. مهدی 4 بهمن, 1401 در 12:41 ب.ظ - پاسخ

    باسلام
    بنده چندوقته که دوچرخه برند کولناگو رو خریداری کردم
    از آنجایی که وزن بنده حدود ۱۰۵کیلو هست، از مدتها قبل بدنبال دوچرخه با کیفیت بالا و مقاوم میگشتم.که بعد از تحقیقات بسیار دوچرخه کولناگو را انتخاب کردم.دوچرخه خیلی با کیفیتی هست و بسیار محکم و با فرم آلومینیوم با کیفیت هست که تحمل وزن های بالا رو هم دارد