آخرین بروز رسانی: 20ام اسفند, 1401

آچار دوچرخه

آچار دوچرخه

آچار دوچرخه

دوچرخه سواری یکی از ورزش های محبوب میان عموم افراد جامعه است. افزایش چشمگیر ورزش دوچرخه سواری و به طور کلی استفاده از دوچرخه به این دلیل است که دوچرخه صرفاً به یک وسیله ورزشی محدود نمی شود و می توان از آن به عنوان یک وسیله تفریحی و یا یک وسیله نقلیه استفاده کرد.

چرا استفاده از دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه افزایش چشمگیر داشته است؟

عوامل زیادی از جمله هزینه بالای سوخت خودرو ،هزینه استهلاک و تعمیرات خودرو، شلوغی وسایل حمل و نقل عمومی، ترافیک و… باعث شده است ست که دوچرخه در نقش یک وسیله نقلیه در جامعه حضور پیدا کند.

با افزایش استفاده از دوچرخه در زمینه های مختلف نیاز به لوازم جانبی و تجهیزات آن نیز احساس می شود.

همانگونه که در خودرو خود ابزار و آچار مخصوص خودرو را داریم و داشتن این وسایل را ضروری می‌دانیم، یک دوچرخه سوار نیز باید وسایلی را همراه خود داشته باشد تا در صورت نیاز بتواند مشکل دوچرخه خود را حل کند.

معرفی آچار دوچرخه
انواع مدل های آچار دوچرخه
چرا باید آچار مخصوص دوچرخه همراه خود داشته باشیم
قیمت و خرید آچار دوچرخه

معرفی آچار دوچرخه

یکی از تجهیزات جانبی و همراه یک دوچرخه سوار ابزار و آچار دوچرخه است. آچار به وسیله ای گفته می شود که برای باز و بسته کردن پیچ ها به کار می‌رود. آچار مهم ترین ابزار در تعمیرگاه دوچرخه محسوب می شود.

انواع مدل های آچار دوچرخه:

آچار ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. برای مثال انواع آچار را می توان آچار دو طرفه، آچار رینگ، آچار آلن و غیره اشاره کرد اما در زمینه رشته دوچرخه سواری ما آچار ها را به دو دسته کلی آچار همراه و آچار تعمیرگاهی تقسیم میکنیم.

آچار همراه دوچرخه:

آچار همراه چرخه به آن دسته از آچار هایی گفته می شود که ابعاد کوچکی داشته و وزن آن ها نیز سبک باشد.
آچار همراه دوچرخه متشکل از مجموعه آچار های ضروری و مورد نیاز در شرایطی است که تعمیرگاه دوچرخه در دسترس نباشد به بیان ساده تر تعداد آچار های این محصول محدود است اما می تواند در مواقع ضروری بسیار مفید واقع شود..
این نوع آچار ها برای دوچرخه سوار قابل حمل بوده و دوچرخه سوار می تواند آن را درون کیف دوچرخه خود قرار دهد.

آچار تعمیرگاهی دوچرخه:

به آچارهایی که در تعمیرگاه های دوچرخه استفاده می شود آچار تعمیرگاهی دوچرخه می گوییم که این آچار ها معمولاً از ابعاد بزرگتر و وزن بیشتری نسبت به آچار همراه برخوردار هستند.
تنوع این نوع آچار ها نسبت به مدل های همراه بیشتر بوده و شامل آچار دوچرخه در همه مدل ها و همه سایز ها می شود.
البته توجه داشته باشید آچار تعمیرگاهی دوچرخه برای همه دوچرخه سواران ضروری نیست و تنها تعمیرکاران دوچرخه نیاز به استفاده مداوم از آن دارند.

چرا باید آچار مخصوص دوچرخه همراه خود داشته باشیم؟

همراه داشتن آچار دوچرخه برای عموم دوچرخه سواران یک ضرورت محسوب می شود چرا که ممکن است دوچرخه شما با یک مشکل فنی مواجه شود و تعمیرگاه در دسترس یا نزدیکی شما نباشد.
شاید برایتان سوال پیش بیاید که برای تعمیر دوچرخه نیاز به یک تعمیرکار حرفه ای است پس ما چه نیازی به آچار دوچرخه داریم؟

پاسخ ساده است گاهی مشکلات فنی بسیار ساده‌ای مانند باز شدن سیم دنده برای دوچرخه سوار پیش می‌آید که بدون نیاز به دانش قبلی و مهارت و تنها با اندکی تامل و تفکر قابل حل شدن است اما نبود آچار دوچرخه می تواند دلیلی بر حل نشدن مشکل باشد. بنابراین تفاوتی ندارد که شما سابقه یا مهارت تعمیر دوچرخه را دارید یا نه به هرحال همراه داشتن ابزار و آچار دوچرخه ضروری است.

چه مدل آچار دوچرخه بخریم ؟

آچار های دوچرخه انواع مختلفی دارند آنها از نظر کارایی طراحی و غیره با یکدیگر فرق دارند.
برای تهیه آچار دوچرخه پیشنهاد ما تهیه آچار همراهی است که مجهز به انواع آچار آلن باشد چرا که اکثر پیچ های دوچرخه در سایز های مختلف با این نوع آچار که به آچار L نیز معروف است، باز و بسته می شوند.

آچار آلن: آچار آلن که با نام آچار نیز شناخته می‌شود وسیله ای است مانند با مقطع شش ضلعی که برای باز و بسته کردن یا شل و سفت کردن پیچ های آلن استفاده می شود.

پیچ آلن: پیچ آلن پیچی است که در سر آن یک حفره شش ضلعی که می تواند اندازه های مختلفی داشته باشد وجود دارد این پیچ در بستن اکثر قطعات دوچرخه استفاده می شود.

برخی از آچار های دوچرخه به تایلیور مجهز هستند که به شما این امکان را می دهد در صورت پنچر شدن، بتوانید لاستیک دوچرخه خود را به سادگی خارج کنید

همچنین یکی دیگر از تجهیزاتی که برخی از آچار های دوچرخه به آن مجهز شده اند آچار زنجیر دوچرخه است.
بعضاً پیش می آید که زنجیر دوچرخه به دلایل مختلفی مانند فشار زیاد باز شود که اصطلاحا آن را پاره شدن زنجیر می نامیم.
اگر آچار دوچرخه شما به آچار زنجیر نیز مجهز باشد با یک آموزش ساده می توانید یاد بگیرید که چگونه این مشکل را برطرف سازید.

قیمت و خرید آچار دوچرخه:

آچار های دوچرخه انواع گوناگونی دارند. دوچرخه سواران اغلب به دنبال خرید آچار های همراه و قابل حمل هستند. قیمت آچار دورچرخه بسته به کیفیت و تجهیزات آن متغیر است و از چند صد هزار تومان تا چند میلیون می تواند متغیر باشد.

جمع بندی:

همراه داشتن آچار دوچرخه برای همه دوچرخه سواران ضروری است؛ اما دوچرخه سواران نیاز به تهیه آچار های متعدد با هزینه بالا ندارند چرا که میتوان با هزینه کمتر آچار همراه دوچرخه تهیه کرد که هم قابل حمل باشد و هم فضای زیادی اشغال نکند.
ضرورت تهیه آچار دوچرخه به این منظور است که در صورت بروز مشکل فنی و در دسترس نبودن تعمیرگاه بتوانید مشکلات فنی را برطرف کنید حتی اگر تجربه فنی نداشته باشید گاهاً مشکلاتی ساده برای دوچرخه رخ می دهد که در صورتی که آچار مناسب در دسترس داشته باشید می‌توانید آن را برطرف سازید.

شما میتوانید جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر برای خرید آچار دوچرخه از طریق شماره های درج شده با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار نمایید.

همچنین میتوانید جهت مشاهده و خرید انواع آچار دوچرخه کلیک کنید.

دسته‌بندی: blog