آخرین بروز رسانی: 4ام شهریور, 1402

ترینر دوچرخه

ترینر دوچرخه

ترینر دوچرخه

دوچرخه سواری:

امروزه دوچرخه سواری یکی از محبوب ترین ورزش های انفرادی و همگانی است که عموم افراد از کودک تا بزرگسال، زن و مرد و… از دوچرخه استفاده می کنند.
دوچرخه کاربردهای زیادی دارد. بسیاری از افراد از دوچرخه به عنوان یک وسیله ورزشی برخی دیگر به عنوان یک وسیله تفریحی و دیگر به عنوان یک وسیله حمل و نقل استفاده می کنند.

یکی از مهمترین دلایل استفاده از دوچرخه استفاده ورزشی است.حتی می توانیم با استفاده از باربند دوچرخه ، دوچرخه خود را همراه خود به مسیرهای طولانی ببریم و از این ورزش لذت بیشتری ببریم.
یکی از ورزش های هوازی که برای حفظ سلامتی و تناسب اندام بسیار مورد توجه قرار گرفته است، دوچرخه سواری می باشد.

دوچرخه سواری در خیابان پارک ها مسیرهای کوهستانی یا پیست های مخصوص انجام می شود.

اما گاهی پیش می آید که مشکلاتی نظیر شرایط آب و هوایی، شرایط فصلی، شرایط جامعه و… باعث می شود که انجام ورزش دوچرخه سواری در محیط های خارج از منزل امکان پذیر نباشد؛
اما به راستی راه حل این مشکل به خصوص در فصول سرد سال و یا برای افرادی که در ساعات معمول روز امکان دوچرخه سواری ندارند و نمی خواهند در ساعات غیر معمول مانند نیمه شب دوچرخه سواری در خارج از منزل انجام دهند چیست؟

شاید شما خرید دوچرخه ثابت خانگی را پیشنهاد دهید اما باید توجه کنیم که اولاً خرید دوچرخه خانگی پرهزینه است از طرفی در برخی منازل با محدودیت فضا مواجه هستیم و از همه مهم تر، بسیاری از دوچرخه سواران حرفه ای نمی‌توانند با دوچرخه های ثابت تمرین کنند و حتماً باید با دوچرخه خود تمرین داشته باشند از طرف دیگرترینر دوچرخه تمرین با دوچرخه معمولی نسبت به دوچرخه ثابت، بسیار لذت بخش تر است.

برای همه موارد بالا چاره اندیشی شده و با استفاده از ترینر دوچرخه، همه موارد بالا حل می شود.

ترینر دوچرخه چیست؟

ترینر یک وسیله تمرینی است که برای تمرین دوچرخه سواری به صورت ثابت مورد استفاده قرار می گیرد.
با استفاده از ترینر دوچرخه شما می توانید در منزل خود تمرین دوچرخه سواری داشته باشید.

ترینر دوچرخه برای چه افرادی مناسب است؟

ترینر دوچرخه برای همه دوچرخه سواران از جمله کسانی که با محدودیت زمانی برای دوچرخه سواری مواجه هستند و یا افرادی که بنا به دلایل مختلف قادر به دوچرخه سواری در بیرون از منزل نیستند مناسب است.
حتی اگر شما قادر به دوچرخه سواری در خارج از منزل باشید به هر حال می توانید با استفاده ترینر در منزل نیز تمرین داشته باشید.

چند نوع ترینر دوچرخه داریم؟

به طور کلی ما یک مدل ترینر دوچرخه داریم یعنی اینکه از نظر ساختار کلی یک طراحی نسبتاً مشابه دارند اما ممکن است در کیفیت تجهیزات و امکانات با یکدیگر متفاوت باشند.

روش استفاده از ترینر دوچرخه چگونه است؟

استفاده از ترینر بسیار ساده است به این صورت که شما دوچرخه خود را بر روی ترینر قرارداد و با استفاده از دو پیچ مخصوص قسمت میل نفس دوچرخه را بر روی آن ثابت میکنید.

آیا ترینر دوچرخه قابل حمل است؟

یکی از مهمترین مزیت های ترینر دوچرخه قابلیت حمل آن است. ترینر دوچرخه وزن آنچنان بالایی نداشته و شما می توانید به سادگی آن را حمل کنید و به مکان دیگری ببرید.
همین ویژگی باعث می شود که برای استفاده در منازل ای که با محدودیت فضا مواجه هستیم دچار مشکل نشویم و هنگامی که به ترینر دوچرخه نیازی نداریم می توانیم آن را در انباری یا محل مورد نظر قرار دهیم.

جنس ترینر دوچرخه از چیست؟

ترینر ها معمولا از جنس آهن ساخته شده اند. علت استفاده از آهن در ساخت ترینر دوچرخه، افزایش وزن تریلر است تا تریلر هنگام تمرین بتواند حالت ثابت خود را حفظ کرده و باعث بروز حادثه نشود.

ترینر دوچرخه برای چه سایز دوچرخه هایی مناسب است؟

غلطک متحرک ترینر که لاستیک دوچرخه بر روی آن قرار می گیرد و وظیفه شبیه سازی جاده را برای لاستیک دارد، حالت تنظیم شونده دارد و شما هر سایز دوچرخه ای را که بر روی ترینر نصب کنید، میتوانید غلطک متحرک را بر اساس اندازه لاستیک تنظیم کنید.
واضح هست که اندازه پهنای لاستیک مهم نیست.

ترینر دوچرخه برای چه سبک دوچرخه هایی مناسب است؟

ترینر دوچرخه برای انواع دوچرخه های کوهستانی دوچرخه های جاده مناسب و قابل استفاده است.

جمع بندی: از آنجایی که دوچرخه سواری یک ورزش هوازی و بسیار مفید برای سلامت و تناسب اندام شناخته می شود بسیاری از افراد به سمت خرید دوچرخه میروند.
دوچرخه همچنین برای افرادی که اضافه وزن دارند بسیار مناسب است چرا که این افراد در انجام برخی ورزش‌ها مانند پیاده روی، کوهنوردی و… دچار محدودیت هستند چراکه وزن بالای آنان باعث فشار بر قسمتهای مختلف بدن به خصوص زانوها می شود.
اما گاهاً با سرد شدن هوا و یا افزایش مشغله های کاری زمان مناسبی برای دوچرخه سواری یافت نمی شود.

ساده ترین و کم هزینه ترین راهکار، خرید ترینر دوچرخه است.

با خرید ترینر دوچرخه شما دیگر نیازی به خرید دوچرخه ثابت ندارید یعنی در واقع دوچرخه خود را به یک وسیله دو منظوره برای مسیرهای خارج از خانه و همچنین برای استفاده و ورزش در داخل از خانه تبدیل کرده اید.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره برای خرید انواع لوازم و تجهیزات دوچرخه از جمله ترینر دوچرخه، از طریق شماره های درج شده در قسمت تماس با ما به روش تماس یا از شبکه های اجتماعی با کارشناسان فروش ما تماس ارتباط برقرار کنید.

جهت مشاهده و خرید ترینر دوچرخه کلیک کنید.

دسته‌بندی: blog