آخرین بروز رسانی: 20ام اسفند, 1401

تلمبه ایستاده دوچرخه

تلمبه ایستاده دوچرخه

تلمبه ایستاده

امروزه دوچرخه سواری به یک ورزش محبوب میان عموم افراد جامعه تبدیل شده است.
دوچرخه سواری علاوه بر تاثیر بر سلامت جسمی انسان، بر سلامت روحی نیز اثرات مثبت می گذارد برای مثال دانشمندان کشف کردند که دوچرخه سواری می تواند در پیشگیری از افسردگی موثر باشد.

دوچرخه تنها برای ورزش نیست!
یکی دیگر از دلایل گسترش استفاده از دوچرخه استفاده تفریحی از آن است امروزه خانواده ها برای فرزندان خود و نیز خودشان دوچرخه سواری را یک تفریح سالم در نظر می گیرند.

از دلایل دیگر زیاد شدن استفاده از دوچرخه، د این است که دوچرخه جایگزین مناسبی برای خودرو است!
هزینه های بالای خودرو اعم از سوخت، تعمیرات، سرویس های دوره ای و مشکلات دیگری مانند ترافیک باعث شده است تا عموم افراد جامعه از دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه استفاده کنند.

حال با گسترش خرید دوچرخه و به طور کلی استفاده از دوچرخه، تقاضای به تجهیزات جانبی دوچرخه نیز، افزایش می یابد.

یکی از این وسایل تلمبه ایستاده دوچرخه است. در این مقاله ما به بررسی تلمبه ایستاده دوچرخه می پردازیم.

پس در صورتی که شما نیز قصد خرید تلمبه ایستاده را دارید با ما همراه باشید.

تلمبه چیست و چند نوع دارد؟
تلمبه ایستاده دوچرخه چیست؟
چرا تلمبه ایستاده تهیه کنیم؟
مزایای تلمبه ایستاده چیست؟
چند مدل تلمبه ایستاده داریم؟
قیمت تلمبه ایستاده دوچرخه؟
تلمبه ایستاده دوچرخه بخریم یا تلمبه دستی؟

تلمبه چیست و چند نوع دارد؟
به وسیله ای که برای باد کردن لاستیک یا تیوب استفاده می شود تلمبه می گویند.
تلمبه ها انواع مختلفی دارند آنها را بر اساس کاربردشان به دسته های مختلفی تقسیم می کنند.
در ورزش دوچرخه سواری ما تلمبه ها را به دو دسته کلی تلمبه ایستاده دوچرخه و تلمبه دستی دوچرخه تقسیم می کنیم.

تلمبه ایستاده دوچرخه چیست؟
همانطور که در بالا گفتیم تلمبه ها را به دو دسته کلی تقسیم میکنیم که یکی از آن ها تلمبه ایستاده دوچرخه است.
این تلمبه مناسب مصارف خانگی بوده و قابل حمل و جا به جایی با دوچرخه در برنامه های دوچرخه سواری نیست.

عمل باد زدن با این تلمبه بصورت ایستاده انجام می پذیرد، به این صورت که پای خود را در طرفین تلمبه در قسمت مخصوص قرار داده تا تلمبه ثابت بماند و سپس با بالا و پایین کردن اهرم آن، عمل باد زدن انجام می شود.

چرا تلمبه ایستاده دوچرخه تهیه کنیم؟
پنچری و کم شدن باد لاستیک دوچرخه به دلایل مختلفی مانند عدم استفاده طولانی مدت از دوچرخه برای همه ما پیش می آید.
تلمبه ایستاده دوچرخه یک وسیله ای است که هر دوچرخه سوار برای چنین شرایطی باید در منزل خود نگهداری کند. عمل باد زدن با تلمبه ایستاده ساده تر و سریع تر از سایر مدل های تلمبه است. همچنین برای باد کردن توپ ورزشی، لاستیک موتورسیکلت و… نیز می توان از آن استفاده کرد.

مزایای استفاده از تلمبه ایستاده چیست؟
تلمبه ایستاده دوچرخه نسبت به تلمبه دستی قدرت باد بیشتری دارد بنابراین با کمترین خستگی و با بیشترین سرعت می توانید تیوب یا لاستیک دوچرخه خود را باد کنید.
همچنین قدرت بالای بعضی از تلمبه ها این امکان را می‌دهد که در مواقع ضروری بتوانید لاستیک موتورسیکلت و حتی خودرو را نیز با آن باد کنید.

معیوب شدن تلمبه های ایستاده نیز نسبت به سایر مدل های تلمبه کمتر بوده و باد زدن با آن نیز ساده تر است.

چند مدل تلمبه ایستاده داریم؟

تلمبه های ایستاده از نظر کارایی به دسته های مختلفی تقسیم می شوند اما به طور کلی همه آنها یک ظاهر نسبتاً یکسان داشته و کاربرد یکسانی دارند اما از نظر تجهیزات، قدرت باد، کیفیت و غیره به دسته های مختلفی تقسیم می شوند.

تلمبه ایستاده درجه دار: یکی از انواع تلمبه ایستاده، تلمبه ایستاده درجه دار است. تلمبه های درجه دار به شما این امکان را می دهد که بدون نیاز به لمس کردن لاستیک، متوجه میزان باد آن شوید و بتوانید به طور دقیق باد لاستیک خود را تنظیم کنید. دوچرخه سواران حرفه ای نیز جهت تنظیم باد لاستیک خود از تلمبه های درجه دار استفاده می کنند.

توجه: با توجه به اینکه ما با دوچرخه خود مسیر های مختلف را پیمایش می کنیم لاستیک دوچرخه آلوده ترین قسمت دوچرخه محسوب می شود بنابراین تنظیم باد لاستیک بدون لمس کردن آن با استفاده از تلمبه ایستاده درجه دار می تواند از انتقال کثیفی و آلودگی لاستیک به سایر قسمت‌های دیگر دوچرخه مانند گریپ، دسته دنده و… جلوگیری کند؛ چرا که معمولاً بعد از لمس لاستیک قسمت های مختلفی را لمس می‌کنیم و این کار می تواند موجب انتقال آلودگی شود. همچنین تنظیم باد لاستیک با تلمبه درجه دار دقیق تر و برحسب استاندار است.

قیمت تلمبه ایستاده دوچرخه:

قیمت تلمبه ایستاده دوچرخه، از نظر برند، کیفیت، تجهیزاتی مانند درجه دار بودن آن و غیره قیمت مختلفی دارند.
بعضی از تلمبه های ساده و فلزی که در گذشته نیز آن ها را دیده بودیم قیمت های پایینی دارم و بعضی از نمونه های امروزی که به قدرت باد بالا و درجه نشانگر باد و تجهیزات جانبی دیگر مجهز شده اند قیمت بالاترین خواهند داشت.

تلمبه ایستاده دوچرخه بخریم یا تلمبه دستی؟

تلمبه دستی دوچرخه: به آن دسته از تلمبه هایی می گوییم که ابعاد و وزن کوچکی داشته و قابل حمل با دوچرخه می باشد. اما تلمبه های دستی برای مواقع خاص خواص و بیرون از منزل مناسب هستند چرا که باد کردن دوچرخه با این نوع تلمبه کمی زمان بر می باشد.

اما تلمبه های ایستاده دوچرخه قدرت باد بالاتری داشته و در کوتاه ترین زمان و با کمترین اتلاف انرژی تیوب دوچرخه شما را باد میکند.
در مجموع داشتن هر دو نوع تلمبه برای یک دوچرخه سوار با هر مدل دوچرخه ای ضروری است اما اگر بودجه برای یک تلمبه در نظر گرفته‌ اید، بهتر است تلمبه دستی دوچرخه را تهیه کنید چراکه هم در خانه و هم خارج از خانه می توانید از آن استفاده کنید.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی برای خرید تلمبه دستی دوچرخه از طریق شماره های درج شده در قسمت تماس با ما با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار کنید.

جهت مشاهده و خرید مدل های مختلف تلمبه ایستاده دوچرخه کلیک کنید.

دسته‌بندی: blog