آخرین بروز رسانی: 11ام اسفند, 1401

محافظ طبق قامه دوچرخه

محافظ طبق قامه دوچرخه

طبق قامه دوچرخه همواره یکی از قطعات در معرض آسیب بوده که نیاز به محافظت دارد.

از آن جایی که این قطعه قیمت نسبتا بالایی داشته و آسیب به آن جبران ناپذیر است، باید به خوبی از آن مراقبت کرد.

طبق قامه به این علت که همواره در حال چرخش بوده و هنگام چرخش پایین تر از همه قطعات دوچرخه قرار میگیرد، احتمال آسیب به آن بیشتر خواهد بود.

بنابراین ما باید از طبق قامه دوچرخه خود مراقبت کنیم.

یکی از ساده ترین راه های مراقبت، محافظت فیزیکی است به این صورت که مراقب باشیم طبق قامه با جایی برخورد نکند.

یکی دیگر از راه های محافظت از طبق قامه، استفاده از محافظ طیق قامه دوچرخه است.

در این مقاله به بررسی محافظ طبق قامه دوچرخه می پردازیم.

محافظ طبق قامه دوچرخه

محافظ طبق قامه دوچرخه برند SHIMANO PROمحافظ طبق قامه دوچرخه برند انلی ENLEE

یکی از لوازم جانبی پر فروش برای محافظت از قطعات دوچرخه، محافظ طبق قامه است. ایم محصول که از جنس سیلیکون بوده، مقاومت بالایی در برابر سایش، ضربه و کشش دارد.

محافظ طبق قامه دوچرخه معمولا در دو مدل یک تکه و دو تکه تولید و عرضه می شود. از مزیت یک تکه ها می توان به ثابت بودن آن بر روی طبق قامه دوچرخه اشاره کرد.

محافظ طبق قامه دوچرخه دو تکه که یک تکه آن قابل جا به جایی بر ری طبق قامه است به شما این امکان را می دهد که تکه دوم را در هر قسمتی که خواستید قرار دهید.

محافظ طبق قامه دوچرخه چه کاربرد دیگری دارد؟

یکی از رایج ترین مشکلات دوچرخه سواران با طبق قامه دوچرخه شان، ساییدگی رنگ طبق قامه است. بخصوص افرادی که با لباس عادی دوچرخه سواری می کنند، پاچه شوار به طبق قامه کشیده شده و در دراز مدت باعث ساییدگی رنگ آن می شود.

اگر شما هم شرایط بالا را دارید بهتر از یک نگاهی به دوچرخه خود بیندازید!

اگر رنگ آن ثابت است، می توانید با استفاده از محافظ، از ساییدگی رنگ جلوگیری کنید، اما در صورتی که رنگ آن ساییده شده، نگران نباشید! محافظ طبق قامه بصورت کامل روی آن را خواهد پوشاند.

بدین ترتیب هم قسمت های رنگ پریده مشخص نیست هم از ساییدگی رنگ سایر قسمت ها جلوگیری می شود.

شما می توانید از محافظ طبق قامه دوچرخه برای زیبایی دوچرخه استفاده کنید. از آن جایی که این محصول دارای تنوع رنگ می باشد، می توان آن را با محافظ کتی ترمز یا رنگ دوچرخه یا هرچیزی که سلیقه تان باشد، ست کرد.

برای نصب محافظ طبق قامه دوچرخه نیاز است که رکاب دوچرخه خود را باز کنید، سپس محافظ را بر روی طبق قامه قرار داده و مجددا رکاب دوچرخه را ببندید.

از رایج ترین و پر فروش ترین محافظ های طبق قامه بازار می توان به محافظ طبق قامه انلی و محافظ طبق قامه شیمانو PRO اشاره کرد.

البته در نظر داشته باشید اغلب محفظ طبق قامه شیمانو PRO موجود در بازار ایران، های کپی بوده و از برند اصلی شیمانو نمی باشند اما کیفیت و کارایی آن ها بسیار خوب و قابل اعتماد است.

محافظ های کوتاه طبق قامه از برند های متفرقه هم برای محافظت صرفا از قسمت زیرین طبق قامه طراحی و تولید شده اند. این نمونه ها از قسمت های بالایی طبق قامه مراقب نمی کنند. کیفیت این محصولات نسباتا بالا بوده و عمر طولانی دارند.

محافظ طبق قامه انلی از نوع دو تکه و برند شیمانو از نوع یک تکه هستند اما هر دو آن ها کیفیت و جنس نسبتا یکسانی دارند.

شما می توانید جهت مشاهده دسته بندی محافظ طبق قامه، اینجا کلیک کنید.

در صورتی که برای خرید این محصول نیاز به راهنمایی دارید، می توانید از طریق قسمت تماس باما با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار کنید.

دسته‌بندی: blog