آخرین بروز رسانی: 11ام اسفند, 1401

توپی دوچرخه

توپی دوچرخه

یکی از قطعات دوچرخه که در سرعت روان بودن دوچرخه و راحتی رکاب زدن ما بسیار تاثیر دارد توپی دوچرخه است.

توپی دوچرخه به دو دسته کلی ۱-ساچمه ای ۲-بلبرینگی تقسیم می شود.

توپی های ساچمه ای:
توپی های ساچمه ای که از کنار هم قرار گرفتن تعداد مشخصی ساچمه با سایز مشخص س ساخته شده اند قیمت و هزینه نگهداری پایین تری دارند چرا که ساختار آنها یک ساختار ساده و برای استفاده های معمولی می باشد.

توپی های بلبرینگی:
توپی های بلبرینگی بسیار روان تر از توپی های ساچمه ای عمل می کنند. استفاده از توپی بلبرینگی برای دوچرخه باعث می شود که رکاب زدن ساده تر و با انرژی کمتری انجام شود. توپی های بلبرینگی عملکرد روان تری نسبت به توپی های ساچمه ای دارند به همین منظور در دوچرخه های رده بالا از توپی های بلبرینگی استفاده می شود.

البته باید توجه داشت که هنگام خرید توپی بلبرینگی دوچرخه به برند و کیفیت ساخت آن توجه کنیم چرا که صرفاً بلبرینگی بودن توپی دوچرخه دلیلی بر کیفیت بالای آن یا روان تر بودن آن نخواهد شد.

توپی دوچرخه

مشاهده انواع مدل توپی دوچرخه

خرید توپی ۶ خار

koozer 490 pro blue

آیا همه توپی ها برای دوچرخه های شفت قابل استفاده است؟

فقط توپی های شفت قابل استفاده برای دوچرخه های شفت می باشد.
این توپی ها به صورت شفت، برای دوچرخه های شفت طراحی شده است و البته برخی شرکت های سازنده برای استفاده دوچرخه های ضامن، دو تبدیل مخصوص برای توپی ها طراحی کرده که با قرار دادن بر دو سر توپی این توپی قابل استفاده برای دوچرخه های ضامن می شود.

البته در بعضی از مدل های توپی دوچرخه، تبدیل شفت به ضامن قرار داده نشده و باید بصورت جداگانه خریداری شود یا اینکه توپی مخصوص دوچرخه را تهیه کنیم.

صدای توپی یکی از دلایل محبوبیت توپی ها میان دوچرخه سواران است.
ایجاد این صدا به علت درگیری خارهای داخل توپی با لبه های پله ای مانند اطراف آن است.

میزان صدای توپی های بلبرینگی خار دار به میزان قدرت فنر داخل خارهای آن و همچنین میزان گریس و چربی درون توپی بستگی دارد.
به بیان ساده تر اگر شما فنر خارهای توپی را تقویت کنید، باعث ایجاد صدای بیشتری می شود؛ و از طرفی هر چقدر میزان چربی و گریس داخل سیستم مغزی خار بیشتر باشد صدای کمتری تولید می شود.

جهت مشاهده انواع رنگ بندی و مدل توپی دوچرخه اینجا کلیک کنید.

در صورتی که برای خرید توپی دوچرخه نیاز به راهنمایی دارید می توانید با شماره های درج شده در قسمت تماس با ما با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار نمایید.

یکی از پرفروش ترین برند های توپی دوچرخه، توپی کوزر است. توپی دوچرخه برند koozer از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید توپی کوزر مدل XM490 را از سایت رایا بایک تهمیه کنید.

جهت مشاهده و خرید توپی برند کوزر کلیک کنید.

دسته‌بندی: blog