آخرین بروز رسانی: 20ام اسفند, 1401

لوازم پنچرگیری دوچرخه

کیت لوازم پنچرگیری دوچرخه

دوچرخه سواری یکی از ورزش های بسیار پر طرفدار است. این ورزش برای کودکان تا بزرگسالان بسیار محبوب می باشد. در بسیاری از خانواده ها اولین وسیله ورزشی که برای فرزند خود (گاهی حتی قبل از تولد) تهیه می کنند، دوچرخه است. دوچرخه کاربرد های مختلفی دارد؛ از ورزش تا تفریح و حتی به عنوان یک وسیله حمل و نقل!

دوچرخه سواری همان طور که لذت زیادی دارد، چالش هایی نیز ممکن است برای ما ایجاد کند. یکی از این چالش ها، پنچری دوچرخه است.

تفاوتی ندارد که شما کدام یک از مسیر های خاکی یا آسفالت را رکاب می زنید، بهرحال ممکن است دوچرخه شما پنچر شود!

پنچری یعنی چه؟

لوازم پنچرگیری دوچرخه

فرو رفتن یک جسم خارجی مانند تیغ در لاستیک  و تیوپ دوچرخه که در نهایت منجر به سوراخ شدن آن ها و تخلیه باد لاستیک شود، پنچری گفته می شود.

همچنین پنچری ممکن است دلایل دیگری نیز داشته باشد. پوسیدگی تیوپ یا لاستیک و مواردی مثل معیوب شدن والف می تواند باعث خروج باد لاستیک دوچرخه شما شود.

اگر دوچرخه به وسیله عوامل بیرونی پنچر شود، در اکثر مواقع قابل حل شدن و به عبارتی پنچرگیری است. اما در غیر اینصورت قطعه معیوب باید تعویض گردد.

لذت رکاب زدن با یک یک پنجره ساده به دردسر و چالش تبدیل می شود.
اما برای چه کسانی چالش است؟!

قطعاً اگر ما همه لوازم مورد نیاز دوچرخه سواری را همراه خود داشته باشیم با دردسر و چالش مواجه نخواهیم شد.
یکی از این وسایل کیت پنچرگیری دوچرخه است.
فرقی نمی‌کند که شما در جاده های آسفالت رکاب میزنید یا در مسیر های سنگی و خاکی به هر حال همراه داشتن لوازم پنچرگیری برای دوچرخه سواری در هر شرایط و مسیری ضروری است.

یکی از خرید های هر دوچرخه سوار، قطعاً خرید لوازم پنچرگیری دوچرخه است.

برای خرید لوازم پنچرگیری دوچرخه این مقاله را بررسی کنید.

لوازم پنچرگیری دوچرخه چیست؟

به مجموعه لوازم و ابزاری که برای رفع پنچری یا به عبارتی پنچرگیری دوچرخه استفاده می شود، لوازم پنچرگیری دوچرخه می گوییم.

چرا همراه داشتن لوازم پنچرگیری دوچرخه ضروری است؟

همراه داشتن لوازم پنچرگیری دوچرخه برای تردد در هر مسیری ضروری است چرا که یک تیغ ریز و یک پنچری ساده، عملا دوچرخه شما را بدون استفاده می کند.

با پنچر شدن دوچرخه ممکن است شما مجبور باشید مسافت زیادی را پیاده طی کنید تا به یک تعمیرگاه دوچرخه برسید!

این در حالتی است که شما در حال زدن در ساعات معمول کاری و در شهر باشید. اگر مشغول دوچرخه سواری خارج از ساعت معمول یا در روز های تعطیل باشید و یا خارج از محدوده شهری رکاب بزنید، با صورت پنچری و نبود لوازم مورد نیاز، قطعا با یک مشکل بسیار جدی مواجه خواهید شد. بنابراین همراه داشتن لوازم پنچرگیری دوچرخه بسیار مهم و ضروری است.

لوازم پنچرگیری دوچرخه شامل چه وسایلی است؟

لوازم پنچرگیری دوچرخه

کیت پنچر گیری دوچرخه شامل کلیه لوازم مورد نیاز برای رفع پنچری دوچرخه است. این لوازم شامل:

۱- تایلیور: برای خارج کردن یا جا انداختن لاستیک دوچرخه
۲- سمباده: برای صاف کردن و یکدست کردن قسمت سوراخ شده و اطراف آن
۳- چسب مایع: جهت چسباندن وصله بر روی قسمت سوراخ شده
۴-وصله: جهت پوشاندن قسمت سوراخ شده

برای تهیه لوازم پنچرگیری دوچرخه از دو راه می توان اقدام کرد:
یا اینکه پک های کامل و آماده را خریداری نماییم راه دیگر اینکه هر کدام از وسایل را جداگانه تهیه کنیم.

خرید کیت پنچر گیری دوچرخه به صرفه تر و بهتر است. چرا که همه وسایل مورد نیاز در یک جعبه مخصوص قرار داده شده اند، اینگونه نه گم شوند و نه فشاری بر روی آن ها وارد می شود.(وارد شدن فشار بر روی چسب مایع می تواند باعث نشت آن شود)

روش پنچرگیری دوچرخه:

ابتدا باد تیوپ به پنچر شده را به صورت کامل خالی می کنیم؛
سپس با استفاده از تایلیور، لاستیک دوچرخه را خارج می کنیم؛
پس از خارج کردن لاستیک، تیوپ دوچرخه را از لاستیک جدا کرده و با استفاده از تلمبه همراه، مقداری آن را باد می کنیم تا بتوانیم قسمت سوراخ شده را پیدا کنیم؛
پس از پیدا کردن قسمت سوراخ شده، محل سوراخ و اطراف آن را مقداری سمباده میکشیم تا سطح تیوب یکدست شود (در این مرحله باید توجه داشته باشید که سوراخ را گم نکنید)

مرحله بعد مقدار کمی چسب مایع مخصوص را بر روی قسمتی که قبلاً سمباده کشیده ایم ریخته و آن را با استفاده از انگشت پخش میکنیم.

در نهایت یک وصله برداشته و پس از برداشتن روکش پلاستیکی آن، وصله را بر روی قسمت سوراخ شده میگذاریم و چند دقیقه آن را تحت فشار قرار میدهیم تا به خوبی بچسبد.

در نهایت تیوپ را درون لاستیک قرار داده و لاستیک را به حالت اولیه جا می اندازیم.

شما می توانید جهت مشاهده و خرید انواع لوازم پنچرگیری دوچرخه کلیک کنید

یکی از بهترین و باکیفیت ترین کیت لوازم پنچرگیری دوچرخه ، کیت پنچرگیری جاینت است. شما می توانید با کلیک بر روی کیت پنچرگیری جاینت، این مجصول را مشاهده کنید.

ضرورت همراه داشتن تلمبه دستی دوچرخه در کنار لوازم پنچرگیری!

توجه داشته باشید که علاوه بر کیت لوازم پنچرگیری دوچرخه یکی از وسایل مهم برای پنچرگیری تلمبه دستی دوچرخه یا تلمبه همراه دوچرخه است. جهت مشاهده و خرید انواع تلمبه های دستی دوچرخه کلیک کنید.

تیوبلس کردن دوچرخه:

یکی از راه های خلاص شدن از پنچری، تیوبلس کردن دوچرخه است.
تیوبلس کردن دوچرخه ساده ترین راه خداحافظی با پنچری دوچرخه است که شما دیگر نیازی به همراه داشتن کیت لوازم پنچرگیری دوچرخه ندارید.
تیوبلس کردن دوچرخه به این صورت است که یک چسب نواری مخصوص تیوبلس درون طوقی آن چسبانده می‌شود تا از خارج شدن باد از قسمت اسپایک جلوگیری کند.
بستن والف مخصوص تیوبلس لاستیک بدون تیوپ در جای خود قرار داده میشود و مقداری مایع تیوبلس درون آن ریخته میشود و لاستیک را باد می کنند.

علت استفاده از مایع تیوبلس در واقع همان عمل پنچرگیری است.
مایع تیوبلس به گونه ای عمل می کند که در صورت فرو رفتن تیغ یا هر جسم خارجی کوچک تا نسبتاً درشت درون لاستیک، به سرعت اطراف آن را پوشانده و از خالی شدن باد لاستیک جلوگیری میکند.

ما در مجموعه فروشگاه کریمیان با استفاده از چند دهه تجربه بهترین خدمات تیوبلس را ارائه می دهیم.
شما هر کجای ایران که هستید می توانید پس از مشاوره تلفنی و هماهنگی قبلی فقط لاستیک و طوقه دوچرخه خود را برای ما ارسال کرده و تیوبلس شده تحویل بگیرید.
جهت مشاوره راهنمایی و برآورد هزینه تقریبی با شماره های ارتباطی درج شده در سایت تماس حاصل بفرمایید.

دسته‌بندی: blog